Spelkalendern
Örebro
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Översta Gårds körsvensserie - K100-lopp
3-åriga och äldre 14.001 - 147.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 100 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 57.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Emma Rae

Johanna Lind

Stefan P Pettersson

16.7

6/2160 S 4 Stall Liljan HB, Vimmerby Pettersson Stefan P, Mantorp

2

2 Maisy

Victor Sundgren

Bo Samuelsson

17.4

2/2140 S 4 Samuelsson Bo & Ann Britt Adler Hans, Nossebro

3

7 Velocista G.G.

Sofia Adolfsson

Olov Granath

17.3

3/2160 S 9 Stall Lyktan HB, Ljungsbro Olsson Mårten, Klintehamn

4

6 Sidner Specijal

Bengt-Erik Daggert

Lars Pettersson

17.4

2/2160 H 6 Pettersson Lars & Berg Karin Pettersson Lars & Berg Karin

5

9 Unity Millpond

David Grundmann

Erik Svensson

17.5

5/2160 V 6 Erik Svenssons Travträning AB, m fl Rehn Roine & Bornhed Yvonne

6

13 Murphys Law

Emma Smedeby

Sven-Åke Johansson

17.5

9/2160 V 7 Johansson Sven-Åke & Christina Sjödahl Gunilla, Västerås

7

14 Fly High Son

Steven Svantesson

Erik Berglöf

17.7

10/2160 H 4 Fly High Kemp HB, Göteborg Fastighets AB Alert, Göteborg

8

5 Fred's Lucky Day

Chris Trotter

Emma Rattfält

17.7g

1/2160 V 8 Rattfält Emma, Kil Appelskog Peter, Mjölby

O

1 Sweden Li

Helena Liberg-Carlson

Lars D Carlson

18.5

1/2140 S 4 Lindblad Johnny & Paulsson Agneta Lindblad Sten, Adelsö

O

4 Cazzie Star

Julia Smedman

Thomas Maltvik

19.3

4/2140 S 9 Maltvik Thomas, Hallsberg Maltvik Thomas, Hallsberg

O

3 Backflip

Ralf Göstas

Ralf Göstas

20.0g

3/2140 S 4 Göstas Ralf, Åland Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

11 Jennie Jovalley

Carl Philip Lindblom

Krister Öberg

20.2

7/2160 S 7 Öberg Krister, Örebro Legl Helena & Bååth Roland

O

12 Jazzmine Boko

Micael Lindblom

Mats Domberg

20.5g

8/2160 S 4 Matsonmars AB, Örebro Boko Stables Holland B V & Idemar Ewa

O

8 Life is Grand

Henrik Nilsson

Frida Larsson

23.2g

4/2160 S 7 Larsson Frida,Sala Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

Struken

15 Ivar A.E.

Roland Jansson

Åsa Lindberg

.

11/2160 V 7 Jansson Roland, m fl Lillje Anders, Arboga
Krönika