Spelkalendern
Örebro
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:25
10
21:44
11
22:01

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Ej segrat - P21 - Spårtrappa
3-åriga och äldre 0 - 30.000 kr med högst 500 poäng som ej segrat. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2100 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Rally Helge

Aleksi Flink

Peter G Norman

16.7a

8/2100 V 4 Olsson Horsetalk And Consulting AB Tesch Power KB, Bro

2

10 Starchip S.S.

Andrzej Karasiewicz

Per Fromell

17.5a

10/2100 V 3 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

3

2 Our Desteny G.A.L.

Ann-Charlotte Larsson

Ann-Charlotte Larsson

17.6a

2/2100 S 7 Stall Druva HB & Steen Karl Stall Druva HB & Larsson Ann-Charlotte

4

12 Callie Vingboons

Danne Jansson
Johan Sedström

Louise Granstedt

17.6a

12/2100 S 4 Granstedt Louise, Sköllersta Olsson Britt-Marie & Lennart

5

13 Halle Westwood

Jimmi Ehlers

Jimmi Ehlers

17.9a

13/2100 S 3 Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg Wester Anders, Skänninge

6

15 Daenerys Targaryen

Anders Göstasson

Anders Göstasson

18.0a

15/2100 S 5 Österdahl Jennifer, Frövi Lindkvist Ann-Kristin, Frövi

7

1 Opal Norrgård

Tom Fromell

Per Fromell

19.2a

1/2100 S 3 Broby Norrgård AB, Kungsör Broby Norrgård AB, Kungsör

8

9 Livi Next in Kind

Maria Ottosson

Göran Karlsson

20.7a

9/2100 V 5 Karlsson Göran, Odensbacken Lisa och Victor AB, Nacka Strand

O

6 Zahib Klipp

Per Fromell

Per Fromell

20.8a

6/2100 V 3 B. Mobergs konsult AB, Vendelsö Bodin Anders, Undrom

O

4 Soli Symphonic

Christer Ryman

Christer Ryman

24.0ag

4/2100 S 4 Johansson Erik & Torunn, Henemyr Hans Johansson Erik, Floby

Struken

3 Redwood Dream

Sune L Nilsson

Soli Hanné

.a

3/2100 V 5 Firma Dreamteam Stable, Nyby Hanné Soli, Enköping

Struken

5 Zorros Tornado

Suzanne Walterström

Leif Persson

.a

5/2100 V 9 Persson Leif, Guldsmedshyttan Persson Leif, Guldsmedshyttan

Struken

7 Gateruds Nylon

Lars Erixon

Börje Andersson

.a

7/2100 V 5 Stall Go Crazy HB & Andersson Lena Stall Go Crazy HB, Kristinehamn

Struken

11 Larry Laday

Caroline E Johansson

Marie T Johansson

.a

11/2100 V 5 Johansson Caroline E, Rimbo Olsson Annelie & Fredriksson Roland

Struken

14 Halloumi

Carl Philip Lindblom

Tuija Nummijärvi

.a

14/2100 S 4 Nummijärvi Tuija & Nybacka Jan-Ove Johansson Britta, Alnö