Spelkalendern
Örebro
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 90.001 - 255.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2100 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

12 Bone Hard Flash

Petter Lundberg

Björn Röcklinger

16.1a

12/2100 V 5 Röcklinger Trav AB(Demmers M.), m fl Gustafsson Tobias J, Fjärdhundra

2

14 Balanced Rudder

Jan Henriksson

Ulla Wiklund-Turén

16.7a

14/2100 V 6 Wiklund-Turén Ulla, Stenstorp Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

3

11 Karls Helge

Ulf Ohlsson

Dennis Palmqvist

16.9a

11/2100 V 5 Rimbos Häst AB, Rimbo Persson Karl-Erik, Rimbo

4

1 B.B.S.Chanelle

Magnus A Djuse

Hans Karlsson

17.0a

1/2100 S 5 Westberg Niclas, Nora BBS Trotting AB, Borlänge

5

15 Bikila

Marcus Hultman

Marcus Hultman

17.0a

15/2100 V 6 Lyddekullen KB, Säffle Torgersen Tore & Greta

6

2 Bribes

Mikael J Andersson

Juhani Partanen

17.0a

2/2100 V 5 Hammab AB, Örebro Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

4 G.K.Tetris

Andreas Hammarström

Björn Hammarström

17.0ag

4/2100 H 4 Hammarström Björn & Andreas Hillerlöv Björkman G & Björkman K

8

9 Kelly Jovalley

Micael Lindblom

Lisabeth Wigers

17.1a

9/2100 S 8 Wigers Lisabeth, m fl Bååth Roland, Legl Elisabeth & Helena

O

3 Esprit d'Inverne

Anni Magnusson

Anna Frössevi Ericsson

17.3a

3/2100 V 5 Ersbo Gård AB & Frössevi Ericsson Anna Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

O

5 Simba Ås

Tobias Modig

Tobias Modig

17.4a

5/2100 V 6 Modig Tobias, Sköllersta Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

O

8 Jatzy Jazz

Paw Mahony

Paw Mahony

18.8a

8/2100 S 7 H & S Gods- och Tidningsfrakt AB H & S Gods- och Tidningsfrakt AB

O

6 J.S.Athena

Erik Adielsson

Jarl Spelling

ua

6/2100 S 5 Spelling Jarl, Kristinehamn Spelling Jarl, Kristinehamn

d

7 Umami Face

Linda Sedström

Magnus Jernemyr

11ag

7/2100 V 5 Stall SEFREMA HB, Ludvika Kolgjini Lutfi & Svensson Anna

d

10 Zacapa

Kaj Widell

Per Fromell

12ag

10/2100 V 5 Stall Magloire HB, Kumla HB Smooth Brew, Kumla

Struken

13 Baton Westwood

Lars-Erik Nilsson

Lars-Erik Nilsson - 13/2100 V 9 Team Nilsson i Vikingstad AB Wester Anders, Skänninge