Spelkalendern
Örebro
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 546.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 86.001 kr, 40 m vid 196.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Yukon Bay

Ulf Ohlsson

Ulf Stenströmer

17.2

5/2180 V 6 Bay-Brotorp AB, m fl Bredelius Hans & Fredrik

2

9 Önas My

Magnus S Karlsson

Elin Dalegård

17.9

5/2160 S 7 Dalegård Elin & Olsson Britt-Marie Jonsson Tomas, Nossebro

3

10 Apple Rose

Mikael J Andersson

Emil Sandblom

17.3

1/2180 S 7 Duncarra AB, Götene Lindhagen-Sandahl Christina&Sandahl B

4

15 Canappealformore

Mats Domberg

Mats Domberg

17.3

6/2180 V 9 Matsonmars AB & Norra Bro Stuteri HB Brittany Farms, Kentucky, USA

5

6 Combonumberfive

Juhani Partanen

Juhani Partanen

18.1

2/2160 V 8 Stall Örebrohästarna (Partanen J) Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

13 Ester Joy

Kent P Gustavsson

Kent P Gustavsson

17.6

4/2180 S 10 Gustavsson Kent P, Fjugesta Tellebo Karl, Karlskoga

7

11 Cadillac Dimanche

André Eklundh
Torbjörn Jansson

Åke Barkmark

17.8

2/2180 V 7 Barkmark Åke & Johansson Catrin Svensson Ola & Lörincz Maria

8

5 Cilantro

Lars Erixon

Anders Göstasson

18.5

1/2160 S 8 Karlsson Lars-Göran, Örebro Schlegel Anneli & Göran

O

4 Maiko

Marcus Hultman

Marcus Hultman

19.3

4/2140 S 6 Lyddekullen KB, Säffle Torgersen Tore & Greta

O

3 Gamma Light

Emma Lindkvist

Håkan Danielsson

19.4

3/2140 V 10 Hedlund Marita, Hedemora Bylund Ove & Per-Erik

O

1 Prince Ember

Jan Åke Persson

Jan Åke Persson

20.0

1/2140 V 9 Persson Jan-Åke & Göthe Eva Persson Jan Åke, Örebro

O

2 Stand By O.O.

Jorma Kontio

Claes Opander

20.1

2/2140 V 9 Opander Claes & Susanne Opander Claes & S, Ottosson P & L

O

7 Vain Summer

Kaj Widell

Jill Rylander

19.6

3/2160 V 8 Rylander Jill & Ljunggren Mathilda Stall Futura KB & Svensson Sven

O

8 Viscaria Alpina

Magnus A Djuse

Hans Karlsson

ug

4/2160 S 5 Tegel Ann-Christin, Örebro Tegel Ann-Christin, Örebro

Struken

12 Crash Axe

Jan Henriksson

Jeanet Årman - 3/2180 V 6 Årman Jeanet, Kvänum Stefan T.Z. Melander HB, Enköping