Spelkalendern
Örebro
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
5
19:52
9
21:15
10
21:33
10
21:33
11
21:51
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 65.001 - 500.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030408 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 185.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Kentin Day

Claes Sjöström

Claes Sjöström

15.2

2/2160 S 5 Björn & Ulla Sjöström HB & W.Horse AB Martell Lena, Stånga

2

7 Rocking Flax

Åke Lindblom

Åke Lindblom

15.9

7/2140 V 5 F:a H Gustavsson &Å Lindblom Stable AB Moureau Nils, Spanien

3

12 U.B.Cool

Carl Philip Lindblom

Åke Lindblom

15.4

3/2160 V 7 Kicki & Leifs HB, Katrineholm Granberg Christina & Leif

4

10 Colonello

Kent P Gustavsson

Jan Nilsson

15.6

1/2160 V 8 Firma Karlskoga Plåt & Montage Nilsson Jan, Karlskoga

5

6 Pastor Lucas

Tom Horpestad

Tom Horpestad

16.4

6/2140 V 6 Tom Horpestad AB, Årjäng Lund Tom, Norge

6

9 Titan Journey

Kaj Widell

Marko Korpi

16.5

9/2140 V 7 Journey Hästar AB, Enköping Taipale Heikki, Finland

7

2 Lilltösen Launcher

Anna Sedström

Johan Sedström

16.6

2/2140 S 7 Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

O

8 T.N.T.Dynamite

Andrzej Karasiewicz

Camilla Hjelman

16.8

8/2140 V 6 Hjelman Camilla & Edvinsson Birgit Hjelman Camilla, Edvinsson B & K

O

5 Bahia Blanca

Carl-Erik Lindblom

Jeanette Skyman

17.8

5/2140 S 9 Hultgren Bengt Åke & Styhr Sune Backman L, Ingdell A & Johansson Lotta

d

3 Alonza

Mikael J Andersson

Ann-Sofi Karlsson

ug

3/2140 S 5 Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan

d

4 Bear My Dream

Petter Karlsson

Veronica Sundberg

ug

4/2140 V 7 Dalecarlia Stables Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

Struken

1 Hall of Fame Zon

Jorma Kontio

Sören Ohlzon - 1/2140 V 9 Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla