Spelkalendern
Örebro
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
5
19:52
9
21:15
10
21:33
10
21:33
11
21:51
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp
3-åriga och äldre 65.001 - 500.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030408 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 185.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Hall of Fame Zon

Jorma Kontio

Sören Ohlzon 7-0-0-0-  1/2140 1:16.0l 162.600 Svensk V 9 Love You American Glide Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla

2

Lilltösen Launcher

Anna Sedström

Johan Sedström 5-0-0-2-4 2/2140 1:15.1m 170.050 Svensk S 7 Super Photo Kosmos Bambino Launcher Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

3

Alonza

Mikael J Andersson

Ann-Sofi Karlsson 0-5-4-6-4 3/2140 1:15.9m 159.000 Svensk S 5 Make it Happen Donna Leone Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan

4

Bear My Dream

Petter Karlsson

Veronica Sundberg d-0-4-0-0 4/2140 1:17.6l 169.500 Amerikansk V 7 Dream Vacation Bear My Royalty Dalecarlia Stables Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

5

Bahia Blanca

Carl-Erik Lindblom

Jeanette Skyman 0-6-0-5-  5/2140 1:15.5m 169.150 Svensk S 9 Dream Vacation Lonely Heart Hultgren Bengt Åke & Styhr Sune Backman L, Ingdell A & Johansson Lotta

6

Pastor Lucas

Tom Horpestad

Tom Horpestad 4-5-7-4-  6/2140 1:16.0m 157.094 Svensk V 6 Pastor Stephen Forever Sunrise Tom Horpestad AB, Årjäng Lund Tom, Norge

7

Rocking Flax

Åke Lindblom

Åke Lindblom 7-4-0-6-4 7/2140 1:17.2m 177.500 Svensk V 5 Farifant Caddie Athena F:a H Gustavsson &Å Lindblom Stable AB Moureau Nils, Spanien

8

T.N.T.Dynamite

Andrzej Karasiewicz

Camilla Hjelman 8-6-d-0-  8/2140 1:18.2l 160.000 Svensk V 6 Red Hot Dynamite B.T.Rich Hjelman Camilla & Edvinsson Birgit Hjelman Camilla, Edvinsson B & K

9

Titan Journey

Kaj Widell

Marko Korpi 0-2-2- -  9/2140 1:17.1m 126.000 Svensk V 7 Donato Hanover Tennis Lover Journey Hästar AB, Enköping Taipale Heikki, Finland

10

Colonello

Kent P Gustavsson

Jan Nilsson 2-7-0-3-d 1/2160 1:14.8l 490.400 Svensk V 8 Maharajah Yasmine Briljant Firma Karlskoga Plåt & Montage Nilsson Jan, Karlskoga

11

Kentin Day

Claes Sjöström

Claes Sjöström 6-10-5-4-4 2/2160 1:15.7m 404.800 Amerikansk S 5 Ken Warkentin Daydream Hanover Björn & Ulla Sjöström HB & W.Horse AB Martell Lena, Stånga

12

U.B.Cool

Carl Philip Lindblom

Åke Lindblom 3-d-0-7-7 3/2160 1:15.2l 412.000 Svensk V 7 Revenue U.B.Mine Kicki & Leifs HB, Katrineholm Granberg Christina & Leif