Spelkalendern
Örebro
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
5
19:52
9
21:15
10
21:33
10
21:33
11
21:51
11
21:51

Banförhållande: Lätt bana

Spårtrappa
3-åriga och äldre 5.001 - 65.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030408 eller tidigare.
2100 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Red Rock Booze

Björn Goop

Björn Goop

16.7a

4/2100 V 4 P & D Bronsman AB, Fjärås P & D Bronsman AB, Fjärås

2

9 M.T.Powertool

Magnus A Djuse

Mattias Djuse

17.1a

9/2100 V 4 Misty Trotting AB, Strängnäs Misty Trotting AB, Strängnäs

3

6 Mountain Priestman(FI)

Carl Johan Jepson

Juha Koskela

17.2a

6/2100 V 5 Team Vuorisaamaajat, Finland Lappi Asko & Sari

4

7 Francine Lascaux

Torbjörn Jansson

Pirjetta Laakso

17.5a

7/2100 S 6 Stall Lascaux (Laakso Pirjetta) Dalin Peter & Laakso Pirjetta

5

14 Vincenzo

Mikael J Andersson

Ann-Sofi Karlsson

17.5a

14/2100 V 4 Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan Karlsson Ann-Sofi, Guldsmedshyttan

6

10 Happy Journey(FI)

Jorma Kontio

Marko Korpi

17.5a

10/2100 V 4 Taipale Piia, Finland Taipale Piia, Finland

7

13 Dansa

Carl-Erik Lindblom

Bo E Nilsson

17.7a

13/2100 S 7 Nilsson Bo E, Tived Nilsson Bo E, Tived

8

2 Ronando

Kim Eriksson

Dennis Palmqvist

17.7a

2/2100 V 5 Andersson Ida, Linköping Schulz Jutta, Tyskland

O

11 Daenerys Targaryen

Jennifer Österdahl

Anders Göstasson

18.2a

11/2100 S 6 Österdahl Jennifer, Frövi Lindkvist Ann-Kristin, Frövi

O

12 Feel Good

Magnus Jakobsson

Fredrik Söderberg

18.4a

12/2100 S 4 Bernhardsson Anna-Lena & Petterson T Rasmussen Finn, Danmark

O

1 Dreams Make Stars

Mathias Lindblom

Mathias Lindblom

18.4a

1/2100 V 4 Lindblom M & F:a Ridehags Hovslageri Lindblom Mathias & Ridehag Anne-Frida

O

8 Maracaz

Magnus S Karlsson

Maria Ottosson

18.5a

8/2100 S 6 Ottosson Maria, Odensbacken Ottosson Maria, Odensbacken

O

3 Belmondo Gar

Mattias Djuse

Mattias Djuse

18.6a

3/2100 V 4 Easy KB, Uppsala Allev. Garigliano S.R.L., Italien

O

15 Livi Obelix H.M.

Carl Philip Lindblom

Torbjörn Maltesson

21.3ag

15/2100 V 5 Din Studentbostad i Grythyttan AB Lisa och Victor AB, Nacka Strand

d

5 Panzer Battalion

Anders Göstasson

Anders Göstasson

14ag

5/2100 H 6 AG Stable KB (Göstasson Anders) Göstasson Anders, Frövi