Spelkalendern
Örebro
Första start 18:05
+10° 2ms
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05
10
21:23

Breddlopp - Juniorchans - U30/K150
3-åriga och äldre 25.001 - 130.000 kr med högst 500 poäng, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 150 sulkylopp under 2020.
2100 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Prince Ember

Andreas Lövdal

Jan Åke Persson 0-8-6-d-  1/2100 1:17.5m 73.700 Svensk V 9 Gidde Palema Xanadu Persson Jan-Åke & Göthe Eva Persson Jan Åke, Örebro

2

Maisy

Victor Sundgren

Bo Samuelsson 0-4-0-0-8 2/2100 1:16.7m 113.500 Svensk S 5 Andover Andover Jaidee Samuelsson Bo & Ann Britt Adler Hans, Nossebro

3

R.H.Garanti

Victor Remneby

Mats Remneby 0-7-3-6-0 3/2100 1:18.5l 124.424 Svensk V 7 Garantido Bästa Kompis Cadax Elektronik AB, Bro Remneby Mats, Bro

4

Betulla C.R.

Carl Philip Lindblom

Jörgen S Eriksson 0-2-6-7-3 4/2100 1:16.6m 106.500 Svensk S 4 S.J.'s Photo Nilla C.R. Västerås Invest AB, Västerås Az. Agr. Della Cimarosa Sas, Italien

5

Larrissa Fallis

Mattias Falk Linder

Linda Falk Linder 5-0-6-0-  5/2100 1:17.8m 40.100 Svensk S 6 Up Front Larry Sacajawea Falk Linder Linda, Vretstorp Falk Linder Linda, Vretstorp

6

Daenerys Targaryen

Jennifer Österdahl

Anders Göstasson 6-6-4-7-2 6/2100 1:17.3m 83.700 Amerikansk S 6 Syrinxian Casserine Österdahl Jennifer, Frövi Lindkvist Ann-Kristin, Frövi

7

Point to Point

Micael Lindblom

Torbjörn Maltesson 2-0-0-6-5 7/2100 1:16.6m 96.100 Svensk V 5 Yield Boko Darling Maltesson Torbjörn, Arboga Hagelin Gillis, Skogås

8

Taste of Legend

Anna Sedström

Jennica Mattsson 4-0-8-k-0 8/2100 1:17.7m 96.400 Svensk S 10 Hand Glider Taste of Victory Mattsson Jennica, Malmköping Travtränare Mats Gustafsson AB, Habo

9

Zaritasmalina M.J.

Aleksi Flink

Henrik Vingmyr 5-0-0-0-  9/2100 1:16.8m 108.300 Svensk S 6 Gidde Palema Zarita Loh Vingmyr Angelique, m fl Johnsén Marie, Vänersborg

10

Ferrari Vingboons

Linus Kroon

Elin Dalegård 4-5-0-0-0 10/2100 1:18.0ak 109.700 Svensk V 6 Formula One Nellie Vingboons Stall Eveborg Olsson Britt-Marie & Lennart

11

Embrace My Dream

Jakob Smith

Tony Pehrsson d-2-7-7-  11/2100 1:17.2m 66.000 Svensk S 5 Up and Quick Langala Dream Raj Stable Bygg & Måleri AB, Arboga Jondahl Katerina, Danmark

12

Min Fina

Jessica Schade Lundell

Jessica Schade Lundell 7-0-k-7-7 12/2100 *1:16.4m 114.000 S 6 Gift Kronos Messalina Valeria Schade Lundell Jessica,Västra Ämtervik Eriksson Per-Erik, Rättvik
START tor 23 sep