Spelkalendern
Örebro
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05
10
21:23

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Spårtrappa - P21
3-åriga och äldre 500 - 1.800.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030923 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2100 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Express Brodde

Roger Wineryd

Lars-Åke Söderholm

16.2a

5/2100 V 4 Life Care Assistans (Skogstorp) AB Brodda Stuteri AB, Skurup

2

7 Francine Lascaux

Carl-Erik Lindblom

Pirjetta Laakso

16.5a

7/2100 S 6 Stall Lascaux (Laakso Pirjetta) Dalin Peter & Laakso Pirjetta

3

4 Mountain Priestman(FI)

Juha Koskela

Juha Koskela

16.6a

4/2100 V 5 Team Vuorisaamaajat, Finland Lappi Asko & Sari

4

1 Alandias Newton

Andreas Lövdal

Ulrika Tingelöf

16.9a

1/2100 V 13 Tingelöf Ulrika, Nyköping Stall Alandia AB, Grödinge

5

9 Cash Coin

Isac Lindberg

Jan Mård

16.9ag

9/2100 V 5 Mård Jan, Köping Fock Lena, Alingsås

6

2 Zeus S.S.

Per-Olof Svantesson
Anna Isabelle Karlsson

Per-Olof Svantesson

17.0a

2/2100 V 4 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

7

6 Lady D.Brew

Lasse Mickelsson

Krister Öberg

17.1a

6/2100 S 4 Öberg Krister & Stina Lykke Sörensen Ulrika & Gustafsson H K

8

8 Zinderellaz

Magnus S Karlsson

Maria Ottosson

17.3a

8/2100 S 4 Ottosson Staffan, Odensbacken Ottosson Staffan, Odensbacken

O

12 Miranda Star

Henrik Rudqvist

Jessica Schade Lundell

17.3a

12/2100 S 5 Schade Lundell Jessica,Västra Ämtervik Eriksson Åke, Frösön

O

3 Simone Vox

Stig-Christer Westrum

Stig-Christer Westrum

17.3a

3/2100 S 4 Westrum Stig-Christer, Uddevalla Jakobsson Kenneth & Gun

O

11 Maracaz

Kerstin Hell

Maria Ottosson

17.5a

11/2100 S 6 Ottosson Maria, Odensbacken Ottosson Maria, Odensbacken

O

10 Let's Go Zon

Glenn H Persson

Glenn H Persson

20.1a

10/2100 H 5 Stable Gabrielsson HB & Persson Åke Ohlzon Sören & Gun, Rundgren Camilla