Spelkalendern
Örebro
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05
10
21:23

Banförhållande: Lätt bana

Breddlopp - Spårtrappa - P21
3-åriga och äldre 500 - 1.800.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030923 eller tidigare med högst 150 sulkylopp under 2020.
2100 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Gustave d'Ela

Juhani Partanen

Juhani Partanen

17.7a

5/2100 V 5 Partanen Juhani, Oki S & Blomstrand V G.A.E.C. Pierre, Frankrike

2

3 Fabrice Lascaux

Andreas Lövdal

Pirjetta Laakso

17.8a

3/2100 H 6 Stall Lascaux (Laakso Pirjetta) Dalin Peter & Laakso Pirjetta

3

4 Sancho

Kent P Gustavsson

Juhani Partanen

17.9a

4/2100 V 6 Anders Lindberg Förpackningar AB Lindberg Anders G & Göstasson Anders

4

1 Dionysos Trabir

Kenneth Gorski

Hans Karlsson

18.0a

1/2100 V 3 Stall Rauk & Stall Sårk(Karlsson Hans) Trandum Håkon, Norge

5

11 Squiggly

Carl-Erik Lindblom

Petra Edqvist

18.4a

11/2100 V 5 Edqvist Petra, Sunnemo Edqvist Petra, Sunnemo

6

2 June Grace

Suzanne Walterström

Leif Persson

18.6a

2/2100 S 5 Persson Leif, Guldsmedshyttan Stillnert Mats & Susanne

7

9 Fanny Love

Johan Sedström

Johan Sedström

18.7a

9/2100 S 7 Odell Per Olof, Vretstorp Odell Per Olof, Vretstorp

8

10 Next Vacation(NO)

Kenneth Brenden

Leif Brenden

18.7a

10/2100 V 5 Brenden Leif, Norge Tal AB

O

6 Mr Bon Bon

Julia Nilsson

Roland Eng

18.7a

6/2100 V 8 Eng Roland, Hagfors Eng Roland, Hagfors

O

8 Starchip S.S.

Per-Olof Svantesson
Anna Isabelle Karlsson

Per-Olof Svantesson

19.5a

8/2100 V 4 Stall Speed AB, Karlskoga Svantesson Per-Olof, Karlskoga

O

12 Veams Zazzu

Micael Lindblom

Torbjörn Maltesson

20.1ag

12/2100 V 4 Din Studentbostad i Grythyttan AB Sandström Michael & Fahlstedt Beatrice

O

7 Demolition Man

Anna Sedström

Elin Dalegård

24.2a

7/2100 V 11 Jansson Lena, Örebro Korpela Soile, Tystberga