Spelkalendern
Örebro
Första start 12:20
+5° 3ms
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

Ej segrat
3-åriga och äldre högst 58.000 kr som ej segrat. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 031125 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 8.001 kr, 40 m vid 20.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Opal Norrgård

Tom Fromell

Per Fromell

17.8

2/2180 S 4 Broby Norrgård AB, Kungsör Broby Norrgård AB, Kungsör

2

6 Doubleit

Petter Karlsson

Mats Karlsson

19.4

6/2140 V 4 Karlsson Mats, Nora Karlsson Mats, Nora

3

7 Ignite Dynamite

Andrzej Karasiewicz

Camilla Hjelman

18.7

1/2160 V 4 Hjelman Camilla, Gullspång Hjelman Camilla, Gullspång

4

12 Wiltons

Dagfinn Aarum

Wilma Lindberg

18.0

4/2180 V 4 Lind Produktionsutveckling AB,Forshaga Sandström Michael & Fahlstedt Beatrice

5

3 Brexit Night

Svante Ericsson

Svante Ericsson

19.5

3/2140 V 5 Sköndals Spel & Tobak AB Sköndals Spel & Tobak AB

6

1 General Flex

Mikael J Andersson

Mikael J Andersson

19.7g

1/2140 V 5 KB Monopol, Kumla KB Monopol, Kumla

7

11 Tazette

Kent P Gustavsson

Per Fromell

18.3

3/2180 S 4 Stall Magloire HB, Kumla Stall Magloire HB, Kumla

O

5 All Included

Tobias Modig

Tobias Modig

19.9

5/2140 V 3 Helgesson Lennarth, Kumla Lisa och Victor AB, Nacka Strand

O

8 Barbour M.S.

Jorma Kontio

Carl Sjögren

19.3

2/2160 V 5 Ström Mats & Monica Ström Mats & Monica

O

13 Medusas Magi

Marcus Hultman

Linda Falk Linder

18.6

5/2180 S 8 Falk Linder Linda, Vretstorp Linde Ceve & Catharina

O

9 Romeo Doc

Anna Isabelle Karlsson

Hans Karlsson

19.4

1/2180 V 4 Karlsson Anna Isabelle, Örebro Hultberg Dan, Hallsberg

Struken

2 Shellback

Åke Lindblom

Åke Lindblom - 2/2140 V 4 Stall Eds Svensson Åsa, Visby

Struken

4 Contessa Doc

Juhani Partanen

Lena Boström - 4/2140 S 4 Larsson Fredrik, Magnus & Boström Lena Hultberg Dan, Hallsberg