Spelkalendern
Örebro
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 060411 eller tidigare.
2100 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-3.000-3.000 kr (8 prisplacerade). Lägst 1.500 kr till alla tävlande. Prispengar max total: 74.500 kr.

PLAC.HÄST/KUSKTRÄNARETIDSPÅR/DISTKÖNÅLDERÄGAREUPPFÖDARE

1

1 Arrival Route

Jonas Gylling

Jonas Gylling

16.5a

1/2100H4 Stall Gyll AB, Askersund Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

2

11 Kearny

Jorma Kontio

Stefan P Pettersson

16.8a

11/2100S4 Stall Courant AB, Heby Am Bloodstock AB, Stockholm

3

4 Annamaria Diablo

Robert Bergh
Mikael J Andersson

Robert Bergh

17.5a

4/2100S3 Stall Kapten Kidd Dream Lover AB (J Sjunnesson), m fl

4

10 Flashing Lights

Stig-Christer Westrum

Stig-Christer Westrum

17.6a

10/2100V4 Westrum Stig-Christer & Alfredsson J Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

5

2 Unique Doc

Åke Lindblom

Åke Lindblom

18.3a

2/2100S3 Åke Lindblom Stable AB &Team Boback KB Hultberg Dan, Hallsberg

6

9 Ponte Vecchio

Carl Johan Jepson

David Persson

18.6a

9/2100H3 Invexbo AB & Hotu Holding AB Dream Lover AB (Sjunnesson J), m fl

7

8 M.T.Theodore

Alexander Andersson

Oskar J Andersson

20.6ag

8/2100V4 Misty Trotting AB, Strängnäs Misty Trotting AB, Strängnäs

8

12 Magic Loking

Ann-Charlotte Larsson

Lars-Inge Olsson

22.2a

12/2100V6 Kjellgren Bruno, Klässbol Tal AB

0

5 Love Jewel

Tobias Modig

Tobias Modig

22.7ag

5/2100V3 Stall William Magnani Alexander, Stockholm

0

3 Pojke Tooma

Fredrik B Larsson

Fredrik B Larsson

23.1ag

3/2100V5 Fredrik B Larsson Travträning AB, m fl Oxalis AB, Bromma

0

6 Naomi Lane

Juhani Partanen

Juhani Partanen

24.2ag

6/2100S4 Partanen Juhani, Örebro Prestera International AB, Limhamn

0

7 Nevayah Boko

Micael Lindblom

Jimmi Ehlers

ua

7/2100S4 Åby Elin, Kopparberg Boko Stables Holland BV, Nederländerna

Välj spelbolag