Spelkalendern
Östersund
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Breddlopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 350.001 - 1.500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 880.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Vestpol Gladiator

Sofia Frilén

Anders Wallin

24.0

2/2160 V 9 Nordin Carina, Torpshammar Lura Leif Inge & Åse Marie, Norge

2

7 Vertigo Knekten

Ola Åsebö

Marit Beckström

24.9

7/2140 V 8 Beckström Marit & Glantz Esbjörn Steine Håkon B, Norge

3

4 Bonaldo

Anders Hafstad

Anders Hafstad

25.0

4/2140 V 7 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

4

10 Guli Storm

Gustav Andersson

Gustav Andersson

25.0

1/2160 H 11 Stall Guli Andersson F & HB Anderssons Hästar

5

5 Järvsö Jansing

Mikael Halvarsson

Jenny Björk

25.9

5/2140 V 11 Halvarsson Karl & HB Eriknils Persson Jan-Olov, Hudiksvall

6

3 Talls Odin

Jonas Johansson

Sofia Jonsson

26.0

3/2140 V 10 Jonsson Sören, Härnösand Olsson Elisabet, Delsbo

7

6 Norrlands Scott

Lars-Åke Ericsson

Lars-Åke Ericsson

26.0

6/2140 H 8 Ericsson Lars-Åke, Lugnvik Ericsson Lars-Åke, Lugnvik

8

13 Hallsta Vinnex

Magnus O Jonsson

Magnus O Jonsson

25.3g

4/2160 V 12 Jonsson Magnus O, Indal Jonsson Magnus O, Indal

O

15 Rubus

Malin Bylund

Malin Bylund

25.3

6/2160 V 11 M. Sjölin & Co AB, Kovland Kvisler Johanna, Tärnsjö

O

12 Blås Undan

Ludwig Wickman

Malin Löfgren

25.6

3/2160 V 10 Firma Kerstin G Trav & Ekonomi, m fl Grönlund Veronica & Emanuelsson J-E

O

14 Moeses

Tamara Skutnabb

Fredrik Norredahl

25.9

5/2160 V 10 Penningkeisen HB, Frösön Penningkeisen HB, Frösön

O

8 Björlifix

Jan-Olof Johansson

Veronica Borg

29.6g

8/2140 V 6 Team Täxan HB, Strömsund Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

O

1 Guldtopp

Jimmy Dillner

Daniel Wikberg

.g

1/2140 V 8 Släkt & Vänner HB, Östersund Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

d

2 Närby Panik

Daniel Selin

Daniel Selin

.g

2/2140 V 10 Selin Daniel & Östlund Lars-Gunnar Goude Tord, Norrala

d

9 Sjö Gull

Carl-Ivar Larsson

Hans Widell

.g

9/2140 V 6 Widell Hans, Häggenås Wennesland Harald, Norge