Spelkalendern
Östersund
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030415 eller tidigare.
2640 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 Jack M.R.

Peter Eriksson

Peter Eriksson

29.3ag

6/2640 H 4 Eriksson Peter, m fl Rohlin Marie, Järvsö

2

4 Tåga Ryker

Ingvar Nyberg

Gunilla Lindström

29.3a

4/2640 H 6 Lindström Gunilla & Lars Johansson Peter, Harads

3

15 Tallmons Wiking

Robert Bergh

Robert Bergh

29.4a

15/2640 H 4 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Calissendorff Robert, Bjästa

4

14 Ylva Li Karma

Mats E Djuse

Malin Löfgren

29.7a

14/2640 S 6 Stall Ylva Li Löfgren Malin, Oviken

5

10 Mino Tabac

Olle Alsén

Olle Alsén

29.8a

10/2640 V 4 Easy KB, Uppsala Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

6

12 Bäck Svart

Martin Åkerlund

Martin Åkerlund

29.8a

12/2640 V 6 Firma Martin Åkerlund Trav, m fl Bäckbodagård AB, Bureå

7

11 Pilas Dunder

Kenth Åkerlund

Hans E Lindgren

29.9a

11/2640 H 8 Lindgren Hans E & Maria Parneborg Peter & Svedberg Åsa

8

2 Diesel Flicka

Tomas B Nilsson

Tomas B Nilsson

30.4a

2/2640 S 5 Målarkompaniet i Östersund AB Eriksson Eva, Simrishamn

O

5 Napoleon

Jan-Olof Johansson

Arne Westman

32.1a

5/2640 V 6 Karlsson Egon & Häggström Lucas Neregård Lennart, Nyhammar

O

9 Majos Höstglöd

Mikael Svanstedt

Ann-Charlott Karlsson

32.3a

9/2640 V 7 Karlsson Ann-Charlott & Svanstedt M Fredriksson Leufstadius & Leufstadius

d

1 Fall Galder

Nicklas Westerholm

Malin Strinnlund

10ag

1/2640 V 6 Stall Vita Galden Berlin Hanna, Gävle

d

7 Wik Viking

Jimmy H Andersson

Mikael Svingstedt

uag

7/2640 V 9 Stall Buskan Wik Martin, Norge

d

8 Kake

Per Linderoth

Mikael Björklund

9ag

8/2640 V 9 KEB Ventilation AB, Brunflo Björklund Karl-Erik, Brunflo

Struken

3 Diesel Harry

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland - 3/2640 V 5 Torstensson Fredrik, m fl Eriksson Eva, Simrishamn

Struken

13 Vessle Moen

Mikael Halvarsson

Jenny Björk - 13/2640 H 6 Rusk Märet & Feitkenhauer Sven Rusk Märet, Brunflo