Spelkalendern
Östersund
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

3-åriga och äldre 12.001 - 200.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030415 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 80.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Kalaxy Boko

Micael Melander

Daniel Wikberg

16.5

4/2160 V 4 Easy KB, Uppsala Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

1 Cross Track

Mats E Djuse

Markus Pihlström

17.3

1/2140 V 4 Pihlström Trav AB, Timrå Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

3

5 Excellent Ima

Per Linderoth

Per Linderoth

16.8

2/2160 V 4 BS Bostäder i Luleå AB, Gammelstad Alin Ingemar, Ljusdal

4

4 Text Man Hörsta

Henrik Sundberg

Veronica Sundberg Book

16.9

1/2160 V 4 Sundberg Henrik, Östersund Niemi Hilkka, Kumla

5

8 Livi Nationality

Björn Persson

Björn Persson

16.9

5/2160 V 6 Persson Björn, Matfors Lisa och Victor AB, Nacka Strand

6

14 Casino de France

Ove A Lindqvist

Henrik Sjöquist

17.1g

11/2160 V 9 Sjöquist Henrik, Alsen Flander Brita, Finland

7

10 Arya Karma

Jonas Johansson

Malin Löfgren

17.2

7/2160 S 5 Löfgren Malin, Oviken Löfgren Malin, Oviken

O

2 Tagquer(FI)

Veikko Haapakangas

Mika Haapakangas

20.6g

2/2140 V 5 Ahola Juhani, Finland Ahola Juhani, Finland

O

13 Persos Lime

Bo Eklöf

Per-Erik Ulander

ug

10/2160 S 6 Pedu HB, Indal Perers Erik & Inga-Lill

d

15 Hazard In

Robert Bergh

Robert Bergh

ug

12/2160 V 5 Robert Bergh Travstall AB, Hajom Invexbo AB, Bredaryd

d

9 Adrianunow

Daniel Berglund

Daniel Berglund

8g

6/2160 V 6 Berglund Daniel,Mattsson S & Sjöberg G Bergh Robert, Hajom

Struken

3 B.G.Felicia

Hannah Gustavsson

Jonathan Gustavsson - 3/2140 S 5 F:a Bullergårdens avel & ridcenter Bjurman Therese, Djurås

Struken

6 Crazyforareason Ås

Jessika Sidbäck

Åke Eriksson - 3/2160 V 5 Eriksson Å & F:a Backes Häst & Service Lorentzon Ann-Christin & Magnusson J-E

Struken

11 Bowling el Mar

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten - 8/2160 S 6 Svenska Rainbowl AB & Stall Droppen HB Medin Christina, Fjärås

Struken

12 Grannstoscha

Mikael Halvarsson

Jenny Björk - 9/2160 S 8 Halvarsson Karl, Fåker Halvarsson Mikael, Fåker