Spelkalendern
Östersund
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030415 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 295.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Edbest

Ingvar Nyberg

Hans E Lindgren

27.0

7/2160 V 8 Lindgren Hans E & Maria Wall Åke A & Mona

2

4 Bara Blixten

Stefan Edin

Ann-Sofie Ivarsson

27.9

4/2140 V 5 Ivarsson Ann-Sofie & Rolf Ivarsson Ann-Sofie, Sollefteå

3

5 Rive Rappa

Jan Wallén

Jan Wallén

28.1

5/2140 S 8 Wallén Jan & Svensson Märeta Böhn Reidun, Årjäng

4

6 Moetiv

Daniel Wäjersten

Fredrik Norredahl

28.1

6/2140 V 8 Penningkeisen HB, Frösön Hansson Hans-Erik, Östersund

5

8 Järvsö Bukefalos

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

27.4

1/2160 V 8 Nordkvist Lars, Iggesund Forsberg Sara & Persson Ingemar S

6

1 Maggnetta

Kenth Åkerlund

Göran Magnusson

28.3

1/2140 S 9 Magnusson Göran, Fränsta Magnusson Gunn Britt, Fränsta

7

9 Grude Tilla

Per Linderoth

Öystein Tjomsland

27.7

2/2160 S 6 Lustberget AB, Borlänge Hove Martin, Norge

O

3 Odexa

Micael Melander

Birgitta Nenzelius

28.6

3/2140 S 6 Nenzelius Birgitta & Sundell Börje Nenzelius Birgitta, Sollefteå

O

12 Moi Edel(NO)

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

27.7

5/2160 S 7 Team Tjomsland Racing Stable AB Hålland Harald, Norge

O

2 Troll Prinsen

Jimmy H Andersson

Roger Norrby

31.2g

2/2140 V 8 Norrby Roger, Ljustorp Norrby Roger, Ljustorp

d

7 Bleke Silver(NO)

Arve Sjoner

Arve Sjoner

10g

7/2140 H 6 Stall Turid-Laila, Norge Stall Rags, Norge

d

10 Calle Cornelius(NO)

Torsten Blomqvist

Torsten Blomqvist

11g

3/2160 V 9 Ulleriks HB, Uppsala Röraas Geir A, Norge

Struken

11 Järvsöjerka

Jenny Björk

Jenny Björk - 4/2160 S 8 Stall Jerka (Björk Jenny) Persson Jan-Olov, Hudiksvall

Struken

13 Björs Idun

Robert Bergh

Annelie Lagergren - 6/2160 S 10 Persson Per-Gunnar, Järvsö Lagergren Annelie, Järvsö