Spelkalendern
Östersund
Första start 17:45
LOPP
1
17:45
2
18:07
3
18:30
4
18:53
5
19:15
6
19:38
7
20:00
8
20:22
9
20:44

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030415 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 55.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Höstbo Wille

Ove A Lindqvist

Öystein Tjomsland

30.2

10/1660 V 4 Olsen Oddvar & Edvinsson Bert Larsson Tommy S & Sandra

2

8 Wilda Simon

Nicklas Westerholm

Nicklas Westerholm

30.3g

4/1660 V 4 Ultra Racing Sweden HB (Westerholm N) Wilda HB, Sundsvall

3

10 Gordon Ålj

Micael Melander

Örjan Sjödin

30.5

6/1660 V 5 Sjödin Ewa, Näsåker Sjödin Ewa, Näsåker

4

5 Hammarns Qaramell

Jill Ivarsson

Ulrica Edsén

30.5

1/1660 S 5 Edsén Ulrica, Bollstabruk Edsén Ulrica, Bollstabruk

5

2 Vimo Odin(NO)

Arve Sjoner

Arve Sjoner

31.8

2/1640 H 4 Stall Omega, Norge Lysberg Lars Ketil, Norge

6

7 Målbo Urbin

Per Linderoth

Per Linderoth

30.9

3/1660 V 4 Stall Målbo Björklund Niclas, Heby

7

13 Spang Vinvar

Lars-Åke Svärdfeldt

Mikael Molin

31.4g

9/1660 V 6 Molin-Eriksdotter Christine, Brunflo Övergaard Toralf, Norge

8

12 Dahlia

Carl-Ivar Larsson

Svante Bergqvist

31.5

8/1660 S 10 Bergqvist Svante & Nilsson Anna Larsson Carl-Ivar, Lit

O

15 Emilio C.G.

Erika Rosén Eriksson

Håkan Holmstrand

32.3g

11/1660 V 5 Holmstrand Håkan, Östersund Johansson Marie, Möklinta

O

11 Björli Fröya

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

34.4g

7/1660 S 5 Wt Stables AB, Hudiksvall Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

O

9 Miriam

Jonas Johansson

Fredrik Norredahl

ug

5/1660 S 6 Penningkeisen HB, Frösön Penningkeisen HB, Frösön

d

1 Remjerva

Ingvar Nyberg

Fredrik Eriksson

12g

1/1640 S 4 Eriksson Fredrik, Häggenås Eriksson Fredrik, Häggenås

d

4 Blenda Viking

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

5g

4/1640 S 4 Lindroths Försäljning&UthyrningKB,m fl Arnells Maria, Alfta

Struken

3 B.G.Ramona M.

Hannah Gustavsson

Jonathan Gustavsson - 3/1640 S 4 Gustavsson Jonathan, Djurås Palmqvist Gunnel, Djurås

Struken

6 Tell Grimm

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson - 2/1660 V 4 Mellby Gård AB, Malmö Andersson Lennart m fl