Spelkalendern
Rättvik
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

3-åriga och äldre 10.001 - 186.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 62.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

# HÄST/KUSK TRÄNARE FORMRAD SPÅR/DIST REKORD STARTSUMMA SKOR VAGN KÖN ÅLDER FAR MOR ÄGARE UPPFÖDARE

1

Gipsy de Chamant(FR)

Torbjörn Jansson

Daniel Parling 6-0-0-3-4 1/2140 1:18.9l 40.271 Svensk S 4 Quaro Pepsie de Chamant Paillot Paul, Frankrike Paillot Paul, Frankrike

2

Dugarry Zet(FI)

Jorma Kontio

Nina Pettersson-Perklén 3-4-0-d-  2/2140 1:16.4m 48.684 Svensk H 4 Pastor Stephen Royal Clout Team One Moore, Finland Brixton Medical AB, (Redén Daniel)

3

Suppressing Fire

Magnus A Djuse

Anders Göstasson 0-6-4-4-7 3/2140 1:16.9m 56.800 Svensk S 5 Select Yankee Exklusiv Amok Koonunga Hill HB (Göstasson Anders) Göstasson Anders, Frövi

4

Zola Boy

Ida Eriksson

Ida Eriksson 4-4-4-5-  4/2140 1:17.6m 54.600 Svensk V 5 Zola Boko Eges Bobbo Thrust Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung

5

Short Circuit

Kajsa Frick

Kajsa Frick 6-0-4-1-6 5/2140 1:16.0m 61.000 Svensk V 5 Brioni Barbaras Courage Kajsa Frick AB, Vikarbyn Kajsa Frick AB, Vikarbyn

6

Unique Apollo

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving 3-1-7-k-  6/2140 - 58.200 Svensk H 3 Uptown Yankee Staro Unique Eriksson Maria & Hjorth Peter Eriksson Maria & Hjorth Peter

7

Silver and Gold

Mattias Djuse

Mattias Djuse 2-6-3-3-3 7/2140 1:18.4m 51.900 Svensk V 4 Quite Easy U.S. Kajsa Lisa Harvest Moon Stables AB, Piteå Harvest Moon Stables AB, Piteå

8

Lotusathena

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson 1-1-2-0-  1/2160 1:14.9m 166.500 S 6 S.J.'s Caviar Lotusanne Bifirma Stall Lotus Treve Consulting AB, Lidingö

9

Totte C.D.

Kaj Widell

Hans R Strömberg d-3-2-1-5 2/2160 1:18.6m 144.400 Hybrid V 4 Orlando Vici Hilda C.D. Pettersson Thomas, m fl (Strömberg H) Dahling Christer, Bro

10

Ior Tooma

Emilia Leo

Sandra Lissel 5-0-7-0-2 3/2160 1:17.6l 115.750 V 8 Chocolatier Sweet Ås Lissel Sandra, Borlänge Oxalis AB, Bromma

11

Singoalla S.I.R.

Sven Rejnö

Sven Rejnö 0-0-4-0-d 4/2160 1:20.2l 174.650 Svensk S 5 Pastor Stephen Tintomara S.I.R. Stall Uttergäld AB, Kil Rejnö Sven & Ingegerd

12

Highlight Moon

Ulf Eriksson

Tomas Pettersson 0-3-5- -  5/2160 1:14.4m 165.500 V 8 Super Photo Kosmos Gemini Rose Alfredsson Stig & Inga-Lill Alfredsson Stig & Inga-Lill

13

Bear My Dream

Oskar Kylin Blom

Veronica Sundberg 2-3-3-d-0 6/2160 1:17.6l 139.500 Hybrid V 6 Dream Vacation Bear My Royalty Dalecarlia Stables Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

14

Secret Avenue

Leif Witasp

Leif Witasp k-0-4-3-  7/2160 1:15.6m 152.700 V 4 Farifant Maison Pethrus Anders, m fl Sörensen Frank & Preben

15

Worrywart

Ulf Ohlsson

Jennifer Persson 3-4-1-0-  8/2160 *1:16.1l 179.000 Svensk V 6 Zola Boko Nollkoll Persson Jennifer, Sigtuna Menhammar Stuteri AB, Ekerö
Sport