Spelkalendern
Rättvik
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

Svensk Travsports Kallblodsserie
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 30.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

9 Väskinge Inez

Bibbi Blom

Nathalie Blom

32.9

3/2160 S 5 Blom Bibbi, Rättvik Väskinge Stallet Alltjänst HB, Sala

2

15 Höstbo Ellen

Jorma Kontio

Thomas L Larsson

33.1

9/2160 S 5 Svahn Janåke, Maud & Daniel Larsson Tommy S & Sandra

3

7 Sol Sota

Anders Högberg

Anders Högberg

33.6

1/2160 S 4 Högberg Anders, Luxemburg Gudmestad Magnus & Ranveig, Norge

4

14 Linslåtta

Fredrik Sikberg

Peter Parneborg

33.8g

8/2160 S 8 Parneborg Ing-Marie, Bollnäs Parneborg Häst HB, Bollnäs

5

12 Alice Tabac

Marie Andersson

Marie Andersson

34.1

6/2160 S 4 Stall M.P HB, Möklinta Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

6

2 Torispika

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

35.1g

2/2140 S 4 Brisgå HB, Rosersberg Rousalis Thomas, Norge

7

8 Ambres A.C.

Ulf Eriksson
Kajsa Frick

Jan Schön

34.7g

2/2160 V 4 Travtränare Jan Schön AB, m fl Rosengren Anders & Carina

8

11 Angedölen

Olle Alsén

Olle Alsén

36.0g

5/2160 V 5 Stall W.S. Torsåker KB, Gävle Fond Arne Morten, Norge

O

10 Hvalstad Gyda

Ronny Israelsson

Glenn Nilsson

36.0g

4/2160 S 5 Nilsson Glenn, Dala-Järna Laupsa Torstein, Norge

O

5 Rigans Odin

Pär P Johansson

Pär P Johansson

37.8g

5/2140 H 4 Broriga HB, Smedjebacken Broriga HB, Smedjebacken

O

4 Höstboballerina

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson

.g

4/2140 S 4 Easy KB, Uppsala Larsson Tommy S, Bollnäs

d

13 Skarpe

Wiktor Kylin-Blom

Joakim Reiser

.g

7/2160 V 5 Bonnevier Anna & Krantz Ralf Bonnevier Anna & Krantz Ralf

d

1 Matteus W.J.

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

.g

1/2140 V 4 Johansson M & P,Wilhelmsson Robert Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

d

6 Bondängs Tekla

Emilia Leo

Angelica Bernström

.g

6/2140 S 5 Bernström Angelica & Karin Berglund Anna, Lidingö

Struken

3 Lysjö Isa

Kristina Larsson

Kristina Larsson

.

3/2140 S 4 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros