Spelkalendern
Rättvik
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Rättviks Bagarn - Spårtrappa
3-åriga och äldre 45.001 - 365.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(1.500)-(1.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Helios di Quattro

Erik Adielsson

Reijo Liljendahl

13.7a

14/2140 V 6 Transportbolaget i Eskilstuna AB Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

2

10 Un Mec d'Or

Björn Goop

Björn Goop

13.8a

10/2140 V 5 Hjelte Restaurang AB, Karlstad Andersson Leif & Lena

3

12 Dollar Hornline

Robert Bergh

Robert Bergh

14.0a

12/2140 V 8 Joakim Claesson AB & Lindberg Therese AB Hornline, Västervik

4

5 Aft Galley

Johan Untersteiner

Jonna Jinesjö

14.0a

5/2140 V 5 Jinesjö Jonna, m fl Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

5

6 Worrywart

Örjan Kihlström

Jennifer Persson

14.2a

6/2140 V 6 Persson Jennifer, Sigtuna Menhammar Stuteri AB, Ekerö

6

15 Gilbert Bris

Oskar Kylin Blom

Lena Norin

14.2a

15/2140 V 6 Brisgå HB, Rosersberg Rudöfors-Norling B-M & Norling Bo

7

8 King Creole

Marcus Lilius

Håkan Arvidsson

14.3a

8/2140 V 10 Stall Lasses Dala-Husby Arvidsson Håkan, K, B & M

8

9 Mellby Helios

Per Linderoth

Svante Båth

14.5a

9/2140 V 4 Mellby Gård AB, Malmö Mellby Gård AB, Malmö

O

3 Totte C.D.

Hans R Strömberg

Hans R Strömberg

14.7a

3/2140 V 4 Pettersson Thomas, m fl (Strömberg H) Dahling Christer, Bro

O

13 Oilsheik(FI)

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen

14.9a

13/2140 V 6 Jaskari Asko, Finland Jaskari Asko, Finland

O

1 Silvertona

Jenni H Åsberg

Jimmy A Åsberg

15.0a

1/2140 S 5 Åsberg Jimmy A,Gustafsson Malin& Simon Stall Timo Nurmos AB, Tullinge

O

4 Linares

Ulf Ohlsson

Ulf Stenströmer

15.2a

4/2140 V 4 KB Capulus Horses, Kullavik Telebolaget MK AB, Örebro

O

7 Joffrey

Kajsa Frick

Kajsa Frick

15.6a

7/2140 V 5 Kajsa Frick AB & HB Bossok 03 Gustafsson Gunnar & Hultberg A-M

O

11 Tommy Hill

Therese Boström

Åsa Bäck

16.3a

11/2140 V 8 Bäck Åsa & Magnus, Johnson Sölwe Puro Petri, Eldsberga

O

2 Livingchic

Rebecca Persson

Rebecca Persson

17.1a

2/2140 S 5 Persson Rebecca, Borlänge Galin Jimmy, Almunge