Spelkalendern
Rättvik
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:45
3
13:07
4
13:29
5
13:50
6
14:10
7
14:30
8
14:49
9
15:08
10
15:26

Banförhållande: Lätt bana

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 40.001 - 315.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Qrystal Roc

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

14.8a

4/2140 S 4 Messitj HB (Elfving Joakim), Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

2

6 Charlie Brodde

Martina Jonsson

Hans R Strömberg

15.2a

6/2140 V 5 Strömberg Hans R, Rättvik Brodda Stuteri AB, Skurup

3

11 Bear Beautiful

Marcus Lilius

Patric Berglund

15.6a

11/2140 S 6 Berglund Patric, Gustafs Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

4

14 Cheval de Reve

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

16.1a

14/2140 V 7 Englund Margaretha, Rengsjö Burén Malena & Niklas

5

5 Diego Simoni

Jimmi Ehlers

Jimmi Ehlers

16.1a

5/2140 V 5 Ehlers Jimmi, Kopparberg Simoni Peter, Polen

6

13 Tom C.Coger

Mats E Djuse

Hans Jonsson

16.3a

13/2140 V 6 Malmström Anders, Gävle Vamero AB, Askim

7

12 Love Lyjam

Lars Throgen

Lars Throgen

16.4a

12/2140 V 11 Stall Sahrgard Throgen Lars & Sahr-Throgen Yvonne

8

7 Boyson Village

Katrin K Frick

Sven-Åke Jonsson

16.4a

7/2140 V 7 Jonsson Siv & Sven-Åke Jonsson Siv & Sven-Åke

O

1 Cast Kalla

Kajsa Frick

Carola Sköld Andersson

16.5a

1/2140 S 5 Sköld Andersson Carola m fl Sköld Andersson Carola m fl

O

8 Vikens Easy

Linda Artursson

Sandra Kristoffersson

16.5a

8/2140 V 7 Kristoffersson Sandra, m fl Fellbrandt Mikael, Axvall

O

3 Turn to Win

Viktor Lyck

Veronica Sundberg

16.6a

3/2140 S 6 Dalecarlia Stables Berggren Leif, Lidköping

O

10 Bastian Boom

Ulf Ohlsson

Svante Båth

16.8ag

10/2140 V 4 Easy KB, Uppsala Lövgren Martin, Örkelljunga

O

9 Wrench

Angelica Klockar

Angelica Klockar

17.6a

9/2140 V 8 Klockar Angelica & Larsson Annika Gustafsson Gunnar & Hultberg A-M

d

15 Albir

Tomas Pettersson

Hans Jonsson

.ag

15/2140 V 7 Borg Conny, Gävle Telebolaget MK AB, Örebro

d

2 E.L.Giganten

Kaj Widell

Staffan Sundgren

.ag

2/2140 V 10 Sundgren Helena, Söderala Lindegren Erik, Lövstabruk
Krönika