Spelkalendern
Rättvik
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24

Breddlopp
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Moons Shadow

Simon Persson

Yvonne Lundgren

17.5a

7/2140 V 7 Lundgren Yvonne, Stora Skedvi Johansson Ingemar, Lenhovda

2

10 Faithhopeandglory

Lars Göran Rewelj

Stefan Arvidsson

17.5a

10/2140 S 3 Rewelj Lars Göran & Tomas Rewelj AB Salminen Arto & Westerlund Sophie

3

9 AlwaysaPleasure DE(DE)

Andre Schiller

Klaus Kern

17.7a

9/2140 V 4 Sporrer Gerhard, Tyskland Lenders Mike & Sporrer Gerhard

4

4 Sågfallets Lotus

Martina Jonsson

Thomas Nilsson

17.7a

4/2140 V 5 Nilsson Thomas & Nordfors Peter Danielsson Håkan, Hedemora

5

6 Dream Girl

Ella Halvarsson

Ann Halvarsson

18.0a

6/2140 S 4 Halvarsson Ann, Hasse & Ella Oscarsson J, S, K & N

6

1 Tailor Raiz

Joakim Eskilsson

Joakim Eskilsson

20.1ag

1/2140 V 5 Karlsson Thomas, Borlänge Liljedahl Gunnar & Eriksson Elisabet

7

2 Begging for More

Marcus Lilius

Linn Hellström

20.2ag

2/2140 V 4 Hellström Ulf,Tina & Linn, Ollas Britt Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

11 Miracle of Love

Mikael B Johansson

Mikael B Johansson

.ag

11/2140 S 7 Johansson Mikael B, m fl Johansson Mikael B., Grängesberg

d

5 East Penny Lane

Therese Boström

Sölwe Johnson

.ag

5/2140 S 4 Stall East End HB, Insjön Stall East End HB, Insjön

d

8 Logical Speed(NO)

Thomas Nilsson

Thomas Nilsson

.ag

8/2140 V 6 Nilsson Thomas, Stora Skedvi Blakkestad Björnar, Norge

d

3 Stay With Me

Viktor Lyck

Sofie Carlberg

.ag

3/2140 S 6 Carlberg Sofie & Agneta, Sagström S Carlberg Sofie, Rättvik
Krönika