Spelkalendern
Rättvik
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
8
14:46
8
14:46
8
14:46

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre 20.001 - 270.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030406 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 90.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Winners Lane

Ulf Ohlsson

Petri Salmela

16.9

1/2140 H 4 Einari Vidgren Oy, Finland Prestera International AB, Limhamn

2

2 Wheels in Motion

Emilia Leo

Anna Andersson

17.1

2/2140 V 7 Stall Stiernhööksgymn.travutbildning Valley High Stable, New Jersey, USA

3

3 My Sea

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

16.5

1/2160 V 6 Sjösläntens Konsult & Fastighets AB Sjösläntens Konsult & Fastighets AB

4

9 Joffrey

Kajsa Frick

Kajsa Frick

16.6

7/2160 V 6 Kajsa Frick AB & HB Bossok 03 Gustafsson Gunnar & Hultberg A-M

5

5 Bakers Order

Magnus A Djuse

Torbjörn Granath

16.8

3/2160 V 10 Granath Torbjörn, Hedesunda Johansson Bo & Lena

6

13 Simb Gagarin

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson

16.8

11/2160 V 6 Limell Roine, Sundbyberg Lindh Ulrik & Ylva

7

7 Van Figo

Markus Linryd

Nathalie Edqvist

16.8

5/2160 V 9 Edqvist Nathalie, Sunnemo Alexandersson Kristine,Englund M & L-G

8

4 Splendid Jovijal

Jenny A Björk

Lars Pettersson

16.9

2/2160 V 9 Pettersson Lars & Berg Karin Pettersson Lars & Leif J, Berg Karin

O

12 Hakkestadhs Saga

Håkan Wallberg

Lisa Grahn

17.3

10/2160 S 9 Grahn L, Wallberg Håkan & St MajKen HB Grahn Lisa, Hamrångefjärden

O

14 J.R.Rightwaytogo

Erika Gustafsson

Erika Gustafsson

17.9

12/2160 V 9 Gustafsson Erika, Gustafs J & R Industritvätt AB, Eskilstuna

O

8 Boyson Village

Viktor Lyck

Sven-Åke Jonsson

18.5g

6/2160 V 8 Jonsson Siv & Sven-Åke Jonsson Siv & Sven-Åke

O

11 My New Chapter

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

ug

9/2160 V 6 Grundtjärn Invest AB, m fl Flink Maria & Hollsten Henrik

d

10 Classic Joy

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

10g

8/2160 S 9 Sundqvist Anneli, Ludvika Karlsson Björn, Moliden

d

6 Bältra Selene

Jan-Olov Åberg

Tage Bergman

13g

4/2160 S 6 Firma Trönö Hästuppfödning Vesterberg Ulla & Lindqvist Lars