Spelkalendern
Rättvik
Första start 18:05
LOPP
1
18:05
2
18:30
3
18:53
4
19:15
4
19:15
5
19:38
6
20:00
7
20:22
8
20:44
9
21:05
9
21:05

Breddlopp - K100 - Juniorchans - U30 - P22-lopp
3-åriga och äldre 150.001 - 330.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 910101 till 051231 med högst 100 sulkylopp under 2020.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Jalna Boko

David Grundmann

Mikael Cedergren

14.6a

11/2140 S 5 Croon Per-Anders & M.C. Racing AB Boko Stables Holland BV, Nederländerna

2

4 Caribbean Blue Ås

Victor Karlsson

Henrik Eriksson

14.8a

4/2140 S 6 Stall Nordställningar HB, Edsele Midland Acres Inc., U S A

3

6 Marion

Angelica Klockar

Angelica Klockar

15.0a

6/2140 S 8 Söderberg Jan, Sundborn Ericson Margareta & Söderberg Jan

4

2 R.K.Rapida

Billy Svedlund

Anette Ekström

15.0a

2/2140 S 7 Pålerfält Anders, Sandviken Ryka Invest AB, Eskilstuna

5

8 Magnifik Coktail

Ella Halvarsson

Anna Andersson

15.1a

8/2140 V 9 Stall Stiernhööksgymn.travutbildning Anders van Dapperen HB, Mellbystrand

6

12 Casper One

Felicia Jansson

Anette S Jansson

15.4a

12/2140 V 9 Jansson Anette S & Amrén Stig Trädgår'n i Flen AB

7

1 Cheval de Reve

Johanna Stark

Jan-Olov Åberg

15.5a

1/2140 V 8 Englund Margaretha, Rengsjö Burén Malena & Niklas

8

9 Bottnas Dragon

Sandra Nordemo

Alf Nordemo

15.6ag

9/2140 V 8 Nordemo Alf, Norrtälje Nordemo Alf, Norrtälje

O

3 Bal Bora

Markus Linryd

Jeanette Skyman

15.8a

3/2140 V 8 Hultgren Bengt Åke, Lakene Jensen Niels Jörgen, Danmark

O

5 Dolly Style

Wilma Wallberg

Håkan Wallberg

15.9a

5/2140 S 6 Wallberg Håkan, m fl Hoffman Magnus, Solna

O

7 Magic Bråten

Felicia Molin

Lars-Inge Olsson

16.1a

7/2140 V 8 Maggie och Lars-Inge Olsson AB Maggie och Lars-Inge Olsson AB

O

10 Mercedes

Martina Jonsson

Hans R Strömberg

uag

10/2140 S 6 Jonsson Martina, Björklund C & S Håkansson Kenth & Johansson Mikael