Spelkalendern
Rättvik
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:03
9
21:22

Banförhållande: Lätt bana

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 20.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 030515 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 7.501 kr
Pris: 20.000-10.000-7.500-6.000-5.000-4.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Bol Igel(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

34.5

5/2140 H 3 Ödegaard Nina, Norge Norsk Uppfödare

2

1 Brisgås Milly

Therese Boström

Fredrik Tengstad

34.6

1/2140 S 3 Brisgå HB, Rosersberg Rudöfors-Norling B-M & Norling Bo

3

8 Alsen Tore

Tommy Enberg

Leif Folkesson

35.2

8/2140 V 4 Folkesson Leif, m fl Folkesson Leif, Fjärdhundra

4

12 Björnungen

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

34.5g

1/2160 S 5 Stall Joe Lars Johansson Medicin AB, Bromma

5

13 Haga Estell

Peter Olsson

Camilla Magnusson

34.5

2/2160 S 6 Magnusson Camilla, Näsviken Jonsson Malin, Näsviken

6

15 Huligan Rasken

Claes Eskilsson

Therese Rask

35.9

4/2160 V 6 Rask Therese & Thomas Rask Therese, Gagnef

7

9 Harnsta Odina

Kajsa Frick

Christina Erlandsson

37.4g

9/2140 S 5 Stenman Erik & Birgitta Stenman Erik & Birgitta

O

14 Äppelbo Killen

Björn Beckman

Björn Beckman

36.9g

3/2160 V 4 Stall Depends HB, Karlstad Eriksson John-Erik M, Äppelbo

O

10 Färsta Marko

Jim Eriksson

Jim Eriksson

39.7g

10/2140 V 3 Larsson Vahlund Cornelia &Eriksson Jim Haglund Camilla, Sundsvall

d

3 Hera W.J.

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

10g

3/2140 S 3 Johansson M & P,Wilhelmsson Robert Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

Struken

2 Teknolina

Marcus Lilius

Caroline Holm - 2/2140 S 3 Easy KB, Uppsala Holm Caroline, Hudiksvall

Struken

4 Myggan

Kaj Widell

Petra Edqvist - 4/2140 S 3 Edqvist Petra, Sunnemo Edqvist Petra, Sunnemo

Struken

6 Stormyrans Erkki

Wiktor Kylin-Blom

Wiktor Kylin-Blom - 6/2140 H 3 Veterinär S Einarsson AB, Söderhamn Einarsson Sigurjòn, Söderhamn

Struken

7 Tindra S.T.

Andre von Dabrowski

Andre von Dabrowski - 7/2140 S 5 Stall Tarrier HB, Sala Stall Tarrier HB, Sala

Struken

11 Tangen Åsar

Paw Mahony

Paw Mahony - 11/2140 H 4 Mitt i Byn Förvaltnings AB, Kopparberg Nilsen Jörn Gunnar, Norge