Spelkalendern
Rättvik
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Spårtrappa
3-åriga och äldre 45.001 - 125.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040517 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

4 Godolphin Simoni

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

13.8a

4/2140 V 4 Lennart Lovén Byggnads AB, Edsbro Simoni Peter, Polen

2

5 Yavapai Point

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

13.9a

5/2140 H 4 Team Mi HB & Mårten Mattias Team Mi HB, Mora

3

11 Interwall

Viktor Lyck

Viktor Lyck

14.4a

11/2140 V 3 Wall Hans Ivar, Rättvik Wall Hans Ivar, Rättvik

4

15 Mr Ben Bishop

Katrin K Frick

Katrin K Frick

14.7a

15/2140 V 6 Eriksson Carina, Nusnäs Eriksson Carina & Sven

5

1 Night Delight

Magnus A Djuse

Fredrik Palm

14.9a

1/2140 S 5 Widmark Lars-Åke, Gävle Widmark Lars-Åke, Gävle

6

9 Lovisa Burge

Kaj Widell

Mikael Cedergren

15.1a

9/2140 S 4 Croon Per-Anders, Tingstäde Croon Per-Anders, Tingstäde

7

8 Ibiza Bay

Mats E Djuse

Fredrik Wallin

15.4a

8/2140 S 4 Stall MajKen HB, m fl Franzetti Daniel, Frankrike

8

14 Begging for More

Ante Lisell

Ante Lisell

15.6a

14/2140 V 6 Hellström Ulf, T & L,Ollas-Hellström B Menhammar Stuteri AB, Ekerö

0

3 L.Z.Zeata

Jorma Kontio

Caroline Åkergren

15.6a

3/2140 S 4 Andersson Åkergren C & Andersson J Andersson Åkergren C & Andersson J

0

10 Dilemma

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen

17.2a

10/2140 V 4 Pöllänen Stable AB, Gävle Menhammar Stuteri AB, Ekerö

0

2 Ies Furste

Fredrik Wallin

Fredrik Wallin

17.4ag

2/2140 V 4 IFG Konsult AB, Enköping IFG Konsult AB, Enköping

0

6 Art of Destiny

Felicia Molin

Eva-Jeanette Liljeberg

17.7a

6/2140 S 4 Liljeberg Eva-Jeanette, Bollnäs Lisa och Victor AB, Nacka Strand

0

12 Miss Nefertiti

Helen Åkerlund

Helen Åkerlund

20.3ag

12/2140 S 5 Åkerlund Helen & Westerlund Jonas Åkerlund Helen, Stora Skedvi

0

7 Magique A.F.

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson

uag

7/2140 V 5 Eriksson Tommy & Sundqvist Johanna Stall Anna Forssell AB, Skara

d

13 Cloud Jubb

Kajsa Frick

Micael Broberg

13ag

13/2140 V 4 Broberg Micael, Norrtälje Broberg Micael, Norrtälje