Spelkalendern
Rättvik
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
19:03
3
19:25
4
19:48
5
20:10
6
20:32
7
20:54
8
21:15
9
21:37

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 180.001 kr, 40 m vid 250.001 kr
Pris: 25.000-12.500-8.500-6.500-5.500-4.500-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Bol Igel(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

28.9

2/2640 H 4 Ödegaard Nina, Norge Ödegaard Nina, Norge

2

14 Guli Fantom

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

27.6

5/2680 V 5 Team Westholm AB, Sala Andersson F & HB Anderssons Hästar

3

13 Sagoprins Jevi

Jonna Andersson

Calle Persson

28.7g

4/2680 V 14 Persson Calle, Äppelbo Stall Ulwedsboda HB, Fagersta

4

11 Sländan

Annelie Leander

Görel Eldståhl-Willén

29.4

2/2680 S 9 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

5

7 Modig Ripa

Kajsa Frick

Olov Brunlöf

30.2

4/2660 V 6 Brunlöf Olov & Sjöberg Leif Sönsteby Truls & Olsson Monica

6

3 Guli Eros

Cecilia Rosenqvist

Jan Rosenqvist

31.0g

3/2640 V 5 Rosenqvist Jan, m fl Andersson F & HB Anderssons Hästar

7

8 Essis Lille Lukas

Nathalie Blom

Erik Persson

30.3

5/2660 V 11 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd

8

15 B.W.Kungen

Bo Landgren

Lars E Eriksson

30.0

6/2680 V 6 Eriksson Lars E, m fl Wallström Birger, Älvsjö

0

5 Hakkestadhs Runa

Håkan Wallberg

Lisa Grahn

30.8

2/2660 S 6 F:a Stall Hakkestadh & Wallberg Håkan Eliasson Mats, Bergby

0

10 Tallmons Wiking

Jonas Bergdahl

Jonas Bergdahl

30.7

1/2680 V 5 Jmb Travsport AB, Bollnäs Calissendorff Robert, Bjästa

0

9 Carl Anners Moa

Ronny Israelsson

Jonas Bergdahl

32.1g

6/2660 S 8 Jmb Travsport AB, Bollnäs Heidenberg Eva & Jan

0

4 Kometen

Ella Ung

Ella Ung

ug

1/2660 V 12 Ung Ella, Edsbyn Lövseth Turid & Kjersti, Norge

0

12 Järvsö Kristian

Jan-Olov Åberg

Petra Edqvist

u

3/2680 V 7 Edqvist Petra, Sunnemo Persson Jan-Olov, Hudiksvall

Struken

1 Burängens Petter

Per Nordlund

Jonny Jansson - 1/2640 V 10 Jansson Jonny & Tommy Dahlberg Anette, Horndal

Struken

6 Alfred R.G.

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson - 3/2660 V 5 Runemo Gård AB, Alfta Parhans Erik-Olof, Alfta