Spelkalendern
Rättvik
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
19:03
3
19:25
4
19:48
5
20:10
6
20:32
7
20:54
8
21:15
9
21:37

3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga högst 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040623 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 35.001 kr, 40 m vid 60.000 kr
Pris: 22.000-11.000-8.000-6.200-5.200-4.200-(3.000)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Silkefanten(NO)

Oskar J Andersson

Diana L Olsson

30.9

1/2140 H 3 Östre Lars Håkenby, Norge Norsk Uppfödare

2

9 GyldenGutten Stöen

Linus Lönn

Anna Frössevi Ericsson

30.6g

5/2160 V 4 Ersbo Gård AB & Frössevi Ericsson Anna Wigdal Bent O, Norge

3

11 Bork Tindra

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

32.3g

7/2160 S 5 Lustberget AB, Borlänge Nilsen Kjell Arne, Norge

4

12 Ylving(NO)

Jorma Kontio

Nina Dalgaard Nielsen

31.4g

1/2180 V 6 Borud Kristian & Nielsen Nina D, Norge Borud Kristian, Norge

5

13 Hilding C.G.

Tomas Pettersson

Ia Eriksson

31.8

2/2180 V 5 Ekosystem i Gävle AB, Österfärnebo Johansson Marie, Möklinta

6

7 L.Q.Enja

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

32.7g

3/2160 S 4 Easy KB, Uppsala Boström Linette, Hudiksvall

7

8 Lykkje Prinsessa(NO)

Björn Steinseth

Björn Steinseth

33.3g

4/2160 S 4 Nye Stall Dala, Norge Svenhaug AS, Norge

8

3 Tekno Pilen

Kajsa Frick

Ann-Britt Törnqvist

35.4

3/2140 V 5 Törnkvist Ann-Britt, m fl Törnkvist Ann-Britt, m fl

0

5 Jonases Maya

Jan-Olov Åberg

Conny Kramme

36.3g

1/2160 S 5 Kramme Conny & Annika Kramme Annika & Conny

0

6 Torsett

Bo Landgren

Christer Öhman

36.3g

2/2160 S 5 Öhman Christer & Olsson Patrik Olsson Patrik, Edsbyn

0

15 Eldzico

Jonas Bergdahl

Jonas Bergdahl

ug

4/2180 V 4 Jmb Travsport AB, Bollnäs Ekebjörk Elisabet, Ramvik

d

2 Gylden Tor(NO)

Liv Marie Hansen

Björn Steinseth

2g

2/2140 V 5 Stall Halvdan Svarte, Norge Haakenstad Knut, Norge

d

4 Briskeby Pilen(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

9g

4/2140 H 4 Gjermundshaug Guri, Norge Norsk Uppfödare

d

14 Zäta Hegero

Kaj Widell

Mats Andersson

ug

3/2180 V 5 Andersson Mats & Eva & Sandepa AB Carlsson Rolf, Helen & Gethel

Struken

10 Voyle Faksen

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson - 6/2160 V 5 Karlsson Thomas & Eskilsson Claes Sagedal Ann Berit, Norge