Spelkalendern
Rättvik
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

STL Diamantstoet, försök 1 i meeting 6 (Final Solvalla 24 september)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 675.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040806 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 225.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

10 Global Benefit

Mattias Djuse

Mattias Djuse

12.7

2/2160 S 5 Schembri Johann, MALTA Global Farm AB, Nacka Strand

2

2 Heartbeat Julie

Ulf Ohlsson

Ville Karhulahti

13.7

2/2140 S 4 Fjellström Häst AB,m fl (Karhulahti V) Jakobsson Rigmor, Skara

3

4 Onion San Tooma

Kim Eriksson

Daniel Redén

13.7

4/2140 S 4 Stall Zet (Redén Daniel) Oxalis AB, Bromma

4

12 Joy Alissa

Claes Sjöström

Fredrik Linder

13.3

4/2160 S 5 Hållbara Hus I Västerås AB, Västerås Karlsson Anders, Tystberga

5

8 The Rocket

Mats E Djuse

Lina Tallberger

14.0

8/2140 S 4 Idealmaskin I Sverige AB, Timrå Gerrits Recycling Group BV, Holland

6

1 Icone de l'Etre

Björn Goop

Fredrik Wallin

14.1

1/2140 S 4 Stall Stora Hälla Vaillant Francoise, Frankrike

7

11 Quantal Quetzal

Daniel Wäjersten

Wilma Wallberg

13.5

3/2160 S 5 Easy KB, Uppsala Black Type Breeders KB, Märsta

8

7 Lasses Tara

Carl Johan Jepson

Josefine Ivehag

14.7

7/2140 S 4 Lindén Gerhard, Broddetorp Lindén Gerhard, Broddetorp

0

13 Sister of Mercy

David Nylander

David Nylander

14.1

5/2160 S 9 David Nylander AB, Rättvik Vertex Trading AB, Sandared

0

14 Filippa B.J.(DE)

Jorma Kontio

Sybille Tinter

14.3

6/2160 S 4 Pohlmann Gabriele, Tyskland Johansson Maud, Östhammar

0

9 Cash and Carry

Anders Svanstedt

Anders Svanstedt

14.7g

1/2160 S 5 Wabu Invest AB, Sjuntorp Menhammar Stuteri AB, Ekerö

0

5 Yours to Keep

Emilia Leo

David Persson

ug

5/2140 S 5 Stall David Persson AB &Karlsson Frida Thiam Aaltonen Anne-Sophie & Klaeson W

0

6 Fluttershy A.F.

Stefan Persson

Eric Martinsson

ug

6/2140 S 5 Lundsbrunns Trav HB Stall Anna Forssell AB, Skara

0

3 Carelya

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

ug

3/2140 S 5 Team Westholm AB, m fl Karlsson Anders & Westholm Jörgen

Struken

15 Thelma M.M.

Tomas Pettersson

Tomas Pettersson - 7/2160 S 5 Å&P Travträning AB(Åsberg & Petterson) Johansson Magdalena & Waage Morten