Spelkalendern
Rättvik
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Travrondens Lopp
3-åriga och äldre 50.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040806 eller tidigare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 140.001 kr
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Herman Hazelaar

Tomas Pettersson

Jenni H Åsberg

14.1

5/2160 V 4 Stall Flintstone - Easy Stassen Michel P G, Nederländerna

2

1 Fast and Go

Mika Forss

Joakim Elfving

14.8

1/2140 V 4 Stall Cougar HB, Tällberg Mases Patric, m fl

3

6 Elle Vild

Carl Johan Jepson

Maria Carlson

14.4

4/2160 S 6 Stall C:son HB, Storfors Rasmussen Finn, Danmark

4

11 Ninepoints Yankee

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

14.6

9/2160 V 7 Johansson Bengt & Westholm Jörgen Westholm Jörgen, Sala

5

10 Like a Monster

Viktor Lyck

Jan Ollas

14.7

8/2160 V 5 Ollas Marie & Gudmunds Elvy Årman Jeanet & Johansson Lars-Åke

6

12 Hugo Journey

Ulf Ohlsson

Ville Karhulahti

14.7

10/2160 V 5 Roos Jonna & Stall Karhulahti AB Heikki Taipale Dödsbo, Finland

7

8 Gilmore Trot

Troels Andersen

Troels Andersen

14.7

6/2160 V 5 Stall Rita Karlsson Ove, Fjugesta

0

9 Denali Doc

Nicklas Westerholm

Nicklas Westerholm

14.9

7/2160 S 4 B Westerbergs Skrot AB, Hofors Hultberg Dan, Hallsberg

0

4 On Track Frenesie

Mats E Djuse

Hans R Strömberg

15.0g

2/2160 S 6 Strömberg Hans R, Gustavsson, Svensson Eriksson Eva, Simrishamn

0

5 Quite a Barbara

Kajsa Frick

Kajsa Frick

15.4

3/2160 S 6 Kajsa Frick AB, Vikarbyn Kajsa Frick AB, Vikarbyn

0

3 My New Chapter

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

15.6g

1/2160 V 7 Eskilsson Claes, m fl Flink Maria & Hollsten Henrik

0

14 Kaj di Quattro

Björn Goop

Anders Englund

17.7

12/2160 V 5 Tappsko AB, Ockelbo Stal Quattro V.O.F., Nederländerna

0

2 Begging for More

Ante Lisell

Ante Lisell

21.0g

2/2140 V 6 Lisell Tina, Rättvik Menhammar Stuteri AB, Ekerö

d

13 Isla Nga Hari

Kaj Widell

Mikael Cedergren

ug

11/2160 S 5 Croon Per-Anders & M.C. Racing AB Croon Per-Anders & M.C. Racing AB