Spelkalendern
Rättvik
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Miljönärens Stolopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre ston 30.001 - 120.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner födda 040806 eller tidigare.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 35.000-17.500-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(3.000) kr. Lägst 1.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Notre Perle(BE)

Björn Goop

Björn Goop

15.4a

14/2140 S 5 Lippens Dirk, Belgien Desmet Yannick, Belgien

2

6 Sanda Mariah

Robert Bergh

Robert Bergh

15.6a

6/2140 S 5 Sanda Racing Stable AB, Årjäng Lerud Geir, Norge

3

1 Pitch Mode

Mattias Hansson

Frida Edin

15.6a

1/2140 S 4 Skystable AB, Stöde Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

4

2 Lucia Lane

William Ekberg

William Ekberg

15.6a

2/2140 S 5 Larsson Christine, Örebro Larsson Christine, Örebro

5

10 S.G.'s Anova

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

16.5ag

10/2140 S 4 S G:s Potatis AB, Hedemora S G:s Potatis AB, Hedemora

6

9 Hollie D.

Kajsa Frick

Veronica Sundberg

16.7a

9/2140 S 5 Sundberg Veronica, Rättvik Dalarna Stall & Avel AB, Rättvik

7

11 Debbie Kronos

Mika Forss

Joakim Elfving

16.8a

11/2140 S 3 Jan Spåls Invest AB, m fl Allev. Kronos S.R.L. Soc Agr, Italien

0

12 Sahara Euphoria

Ida Åström

Roger Åström

17.0a

12/2140 S 10 Åström Roger, Leksand Mäenpää Oskari, Finland

0

5 Stay Hungry

Mats E Djuse

Mattias Djuse

17.1ag

5/2140 S 4 J.G. Byggservice AB, Huddinge Götz Jan, Huddinge

0

8 Scaino Horse

Torbjörn Jansson

Bo Jernkvist

17.1a

8/2140 S 5 Jernkvist Anders, Österfärnebo Martina Vincenzo, Italien

0

13 Sassy Since Birth

Katrin K Frick

Katrin K Frick

17.6a

13/2140 S 5 Alm Jan & Jonsson Matilda Travtr Svante Båth AB & Moberg Kim

0

3 Bonnie Pearl

Oskar J Andersson

Oskar J Andersson

17.6a

3/2140 S 4 Grufman Thomas Grufman Thomas

d

7 Fanny S.I.R.

Claes Sjöström

Sven Rejnö

13ag

7/2140 S 4 Stall Uttergäld AB, Kil Rejnö Sven & Ingegerd

d

4 Dancing Queen

Pierre Nyström

Lise-Lotte Nyström

kubag

4/2140 S 5 D. Queen HB, Vingåker Widén Henrik & Anna-Lena

Struken

15 Avantis Donna

Jenni H Åsberg

Stig Persson - 15/2140 S 7 Stall Avanti Persson Stig & Blomqvist Marie