Spelkalendern
Rättvik
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:02

Banförhållande: Lätt bana

Siljanslopp - STL Kallblodsdivisionen, försök 4 i meeting 2 (Final Romme 17 december)
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 350.001 - 1.700.000 kr. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 040806 eller tidigare.
1640 m. Tillägg 20 m vid vunna 950.001 kr
Pris: 110.000-55.000-32.000-19.000-12.500-10.000-6.500-5.000 kr (8 priser). Lägst 2.500 kr till alla tävlande.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Valle Mattis(NO)

Torbjörn Jansson

Öyvind Ruttenborg

21.7

3/1660 H 12 Björge Brynulf, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

2

3 Månremus

Ulf Ohlsson

Joakim Reiser

22.8

3/1640 V 8 Elverstig Kerstin & Thomas Stall Cahling AB, Järvsö

3

1 Ramstad Balder(NO)

Carl Johan Jepson

Andreas Opheim

22.9

1/1640 H 10 Stall Bulder og Brak, Norge Holm Terje, Norge

4

2 Åstas Gotthard

Kajsa Frick

Kajsa Frick

23.2

2/1640 V 7 Frölin Charlotte & Ingemar Frölin Charlotte, Vallentuna

5

15 Grislefaksen G.L.(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Gustav Larsen

22.2

7/1660 H 8 Larsen Gustav, Norge Larsen Gustav, Norge

6

9 Todin(NO)

Kim Eriksson

Erik Killingmo

22.3

1/1660 H 8 Stall Todin, Norge Lyssand Terje, Norge

7

6 Sippson

Viktor Lyck

Lars Rosén

23.5

6/1640 V 10 Stall Larrj HB, Rättvik Rosén Lars, Rättvik

8

12 Alm Nagano(NO)

Linus Lönn

Knut Alm

22.7g

4/1660 V 10 Alm Knut, Norge Alm Knut, Norge

0

10 Guli Rubin

Mats E Djuse

Jörgen Westholm

22.9

2/1660 V 10 Canopus Trav KB, Solna Andersson F & HB Anderssons Hästar

0

4 Vestpol Il(NO)

Björn Goop

Jens Kristian Brenne

24.1

4/1640 V 9 Erga Morten, Norge Lura Leif Inge & Åse Marie, Norge

0

7 Björlifanner

Nathalie Blom

Nathalie Blom

24.3g

7/1640 V 9 Stall Nathalie Blom AB, Rättvik Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

d

8 Grude Tilla

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

ug

8/1640 S 7 Lustberget AB, Borlänge Hove Martin, Norge

d

13 Alsaker Pumbaa(NO)

Herman R Tvedt

Monica Einarsen

ug

5/1660 H 11 Stall Pumbaa, Norge Mikalsen Annbjörg, Norge

d

14 Ard(NO)

Tom Erik Solberg

Stine Birkeland

ug

6/1660 H 7 Haslestad Hans Jörgen, Norge Egset Kjetil, Norge

Struken

5 Pyrmo

Martin Lundahl

Martin Lundahl - 5/1640 H 9 Lundahl Martin, Liden Torstemo Bo, Hackås