Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Spårtrappa
3-åriga och äldre 80.001 - 350.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Paulino(NO)

Robert Bergh

Robert Bergh

14.5a

11/2140 V 6 Sanda Racing Stable AB, Årjäng Heitmann Peter & Tausent C., Tyskland

2

4 Get Involved

Markus B Svedberg

Markus B Svedberg

14.7a

4/2140 H 4 Granath Trotting & Invest AB Möttönen Åsa, Finland

3

8 Glimra Guld

Micael Stjernström

Mattias Bergdahl

14.8a

8/2140 S 5 De Luxe Trotting Mälardalen HB Bårring Katja, Värsås

4

1 Cosy Lazy Louse

Fredrik Linder

Fredrik Linder

15.0a

1/2140 S 5 Rosåker AB, Valbo Rosåker AB, Valbo

5

7 Joe Frazier Boko

Per Lennartsson

Per Lennartsson

15.0a

7/2140 V 4 Bäcke Anders, Hedemora Boko Stables Holland BV, Nederländerna

6

15 Moon's Black Lady

Tomas Rosén

Tomas Rosén

15.0a

15/2140 S 8 Rosén Tomas, Tierp Holmqvist Bengt, Bollnäs

7

10 Quattro Tilly(FI)

Ulf Ohlsson

Jari Kinnunen

15.0a

10/2140 V 7 Stall Fem Grabbar, Finland Stall Tilly AB, Stocksund

O

14 B.B.S.Janneau

Jenny A Björk

Lars Åslund

15.1a

14/2140 S 7 L Åslund Veterinärpraktik AB, Borlänge Björk Bo & Margareta

O

6 Ninepoints Yankee

Hans R Strömberg

Hans R Strömberg

15.1a

6/2140 V 5 Johansson Bengt & Westholm Jörgen Westholm Jörgen, Sala

O

12 Banzai Merci

Rauno Pöllänen

Rauno Pöllänen

15.2a

12/2140 V 7 Pöllänen Stable AB, m fl Larsen Mickey & Lund-Larsen Heidi

O

9 Casanova Majo

Hans G Eriksson

William Eriksson

15.2a

9/2140 V 6 MKJ Invest AB&TeamEriksson Trotting AB MKJ Invest AB, Falköping

O

5 Code

Örjan Kihlström

Jakob Croon

15.2a

5/2140 V 7 Croon Jakob & Rlindius AB Jansson Anna & Gustafsson Per

O

3 Simb Gagarin

Marcus Lilius

Tommy Eriksson

15.4a

3/2140 V 5 Limell Roine, Borlänge Lindh Ulrik & Ylva

O

13 Star Above O.P.

Kaj Widell

Stellan Tidelius

15.5a

13/2140 V 9 TNR TRAV KB, Heby Scuderia Happy Horse & Poggetti Sergio

d

2 Kathedral Zon

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

.ag

2/2140 V 5 Stall HW Ohlzon Torbjörn & Madelen