Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

STL Diamantstoet, Försök 2 i Meeting 3 - Ungdomslopp (Final Solvalla 30 maj)
3-åriga och äldre ston 100.001 - 600.000 kr, körda av B- eller K- licensinnehavare. Körsvenskrav kat. 1. Körsvenner födda 1995 eller senare.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 200.001 kr
Pris: 110.000-55.000-27.500-14.500-9.000-6.000-5.000 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Jasmin Band

Kim Moberg

Johan L Sundgren

15.4

6/2160 S 5 Firma MFP Trading, m fl(Sundgren J L) Engberg Tommy & Mählqvist Dorthy

2

2 Anna Baffel

Lukas L Svedlund

Susanne Jansson

16.1

2/2140 S 8 Mere Stables Persson Jonny, Hällekis

3

9 Charmante Amok

Alice Molin

Katrin K Frick

15.8

1/2160 S 6 Stall Katrin Frick AB, Rättvik Bermsjö Ulrich, Skärholmen

4

10 Bear Victory

Mats E Djuse

Stefan Olsson

16.0

2/2160 S 5 Olsson S &Forsling Affärsutveckling AB Alebäcks Stuteri AB, Lidköping

5

5 Iceland Falls

Marcus Lilius

Håkan Wallberg

16.7

5/2140 S 4 Stall Stallströ HB, Bjursås Blom Göran, Östervåla

6

13 Rafale d'Inverne

Victor Rosleff

Eric Martinsson

16.0

5/2160 S 6 Carlsson Thomas, Frändefors Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

7

7 Esther Rich

Ludwig Wickman

Per Lennartsson

17.2

7/2140 S 4 SjöblomGruppenAB,Per LennartssonTravAB Nyman Linda, Eskilstuna

O

3 Loveya Fashion

Magnus A Djuse

Katja Melkko

17.2

3/2140 S 7 No Limit Stable Fashion Farms LLC, USA

O

12 Kavata Käll

Sandra Nordemo

Peter G Norman

16.6

4/2160 S 6 Färdigs Stefan, m fl (Norman Peter G) Dahlqvist Bo, Tranås

O

4 Cordelia I.S.

Jenny A Björk

Hreggvidur Eyvindsson

17.4

4/2140 S 5 Eyvindsson H & Firma JH Bärbygård Eyvindsson Hreggvidur & Mandal Jenny

O

1 Lamona Håleryd

Linus Lönn

Joakim Elfving

17.4g

1/2140 S 5 Stall Ty HB, Enviken Håleryd AB, Örkelljunga

O

8 Ella Victorystone

Clara Jonasson

Daniel Selin

17.4

8/2140 S 4 Selin Daniel & A-C Aideheim Redov. AB Segersten Bettan, Fåker

O

11 Juni Roadrunner

Emil Eriksson

Kajsa Frick

17.8

3/2160 S 8 Wegerstedt Nina, Grängesberg Stall Halm & Havre HB, Rättvik

O

15 Misirlou

Ida Riesterer

Henrik Larsson

.g

7/2160 S 7 Ola Elfström AB, Sigtuna Eriksson Ulf, Sandviken

d

6 Goutte de Pluie

Felicia Molin

Johan L Sundgren

.g

6/2140 S 4 Göteborg Smart Repair Center AB Tebirent P & M & K & F