Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02
9
21:20

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 45.001 - 335.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Fame's Hall

Felicia Molin

Kristofer Jansson

15.1a

3/2140 V 8 Holm Furubom Linus, Solna Nordby Jill, Åmotfors

2

7 Lamona Håleryd

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

15.3a

7/2140 S 5 Stall Ty HB, Enviken Håleryd AB, Örkelljunga

3

4 Lucky Linus

Göran Jansson

Göran Jansson

16.0a

4/2140 V 8 Stall BLUGG HB, Bromma Jansson Göran & Gradling Anna

4

14 Francesco Boko

Mats E Djuse

Sölve Bäck

16.0a

14/2140 V 8 Stall Zakeus Annemanna AB, Ekerö

5

13 East Doris

Therese Boström

Leif Jonsson

16.0a

13/2140 S 5 Stall East End HB, Insjön Stall East End HB, Insjön

6

12 Photo

Kajsa Frick

Bo Svensson

16.2a

12/2140 V 9 Svensson Bo & Willtschko Isabella Svensson Bo & Willtschko Isabella

7

11 Zenone Bar

Joseph Taavela Ruocco

Joseph Taavela Ruocco

16.2a

11/2140 H 5 Janisels, Taavela Ruocco & Björkman Az. Agr. L. Truccone, Italien

8

10 Ballerine de Fer

Oskar Kylin Blom

Lena Norin

16.3a

10/2140 S 7 Norin Lena, Åshammar AB Funktioner på Gotland

O

15 Cocco Damp Hall

Morgan Johansson

Louise Jons

16.4a

15/2140 V 9 Jons Louise, Stora Skedvi Wegner Marianne, Folkärna

O

5 Global U.Turn

Jimmy Dahlman

Ulf T Johansson

16.4a

5/2140 V 6 Johansson Nathalie & Åsa Global Farm AB, Nacka Strand

O

6 Singoalla S.I.R.

Paw Mahony

Sven Rejnö

16.4a

6/2140 S 5 Stall Uttergäld AB, Kil Rejnö Sven & Ingegerd

O

2 Skinny Dipping

Kenneth Gorski

Linnea Brattström

16.5a

2/2140 S 6 Eriksson K, Brattström K & L Soelberg Madsen Sune, Skåne-Tranås

O

8 Mr Babalo

Fredrik Fransson

Reidun Böhn

16.9a

8/2140 V 6 Böhn Reidun, Årjäng Dybdahl Leif, Norge

O

9 The Speyside

Ronny Israelsson

Bror Haglunds

17.3a

9/2140 V 12 Haglunds Bror, Borlänge Gunnarsson Jessica, Nybro

Struken

1 King of Fillejack

Emilia Leo

Tommy Eriksson

.a

1/2140 V 7 Gunnarsson Lovisa & Hjälte Emil Bergh Hans, Söråker
Krönika