Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05
10
15:24
11
15:43

Delningsprop
3-åriga och äldre 2.001 - 600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Quarcia

Kim Moberg

Roger Forslund

13.0a

8/2140 S 5 Forslund Roger, Björbo Forslund Roger, Björbo

2

5 Cargo Door

Mattias Djuse

Mattias Djuse

13.4a

5/2140 V 6 Stall Cantab Stefan T.Z.Melander HB & I Löfbergs AB

3

11 Kaptah(FI)

Mika Forss

Petri Salmela

13.6a

11/2140 V 5 Ylitalo Garden's Stable Oy, Finland Ylitalo Oy Kauppapuutarha, Finland

4

9 Opalis

Oskar J Andersson

Sybille Tinter

13.6a

9/2140 S 7 Bornmann Hans Ulrich, Tyskland Klein Franz

5

4 Prins Norrgård

Kajsa Frick

Kajsa Frick

13.6a

4/2140 V 8 Broby Norrgård AB, Kungsör Broby Norrgård AB, Kungsör

6

2 Global U.S.A.

Daniel Wäjersten

Daniel Wäjersten

13.7a

2/2140 S 6 Global Farm AB, Nacka Strand Global Farm AB, Nacka Strand

O

12 Herrera Boko(FI)

Jorma Kontio

Katja Melkko

13.8a

12/2140 V 6 Stall Äimän Viitoset Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

10 Lugnets Sardonyx

Magnus Nilsson

Magnus Nilsson

14.3a

10/2140 V 8 Team Easy Place HB, Söderhamn Goop Olle & Annika

O

6 Maison Plage

Olle Alsén

Olle Alsén

14.8a

6/2140 V 7 Öst Nils-Erik, Gästrike-Hammarby Öst Nils-Erik, Gästrike-Hammarby

O

3 May Rose(FI)

Iikka Nurmonen

Iikka Nurmonen

16.4ag

3/2140 S 6 Sojakka Jyrki, Finland Finsk Uppfödare

O

7 Charming Soldier

Petter Karlsson

Kåre Axelsson

19.3a

7/2140 V 7 Axelsson Kåre & Andersson Gull-Britt Stall QBIN HB & Ekstedt Alpedal Eva

d

1 Ibra Sånna

Per Nordlund

Sophie Ställberg

.ag

1/2140 V 10 Ceka Sajmir, Brossberg U & Ställberg M Happy People Racing AB, Tranås