Spelkalendern
Romme
Första start 18:20
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33

Sleipner Cup 2020, Final
4-åriga svenska och norska kallblodiga. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 205.001 kr, 40 m vid 350.001 kr
Pris: 150.000-75.000-37.500-19.000-12.000-(8.000)-(5.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Moddson

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

26.1

2/2140 V 4 SP Hulthén AB, Stora Skedvi SP Hulthén AB, Stora Skedvi

2

1 Mo Sjur(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Jan Roar Mjölneröd

26.3

1/2140 H 4 Grinaker Eddie, Norge Mo Tore, Norge

3

15 Grisle Odin G.L.(NO)

Tom Erik Solberg

Öystein Tjomsland

24.8g

4/2180 H 4 Stall Kungslaget 2016, Norge Larsen Gustav, Norge

4

4 Oss Can

Jorma Kontio

Lovisa Canneryd

26.4

4/2140 H 4 Pakola Kai & Canneryd Helena Pakola Kai & Canneryd Helena

5

9 Fräcke Prins

Ulf Ohlsson

Jan-Olov Persson

27.0g

9/2140 H 4 Stall Fräckis HB, Örnsköldsvik Stall Fräckis HB, Örnsköldsvik

6

14 Järvsö Elling

Magnus A Djuse

Jan-Olov Persson

25.8

3/2180 H 4 Easy KB, Uppsala Liljeberg Eva-Jeanette, Bollnäs

7

8 B.W.Kungen

Dagfinn Aarum

Jan-Olov Persson

27.9

8/2140 V 4 B W Montage AB, Älvsjö Wallström Birger, Älvsjö

O

5 Hof Loyd(NO)

Mika Forss

Eivind Gravdal

28.9

5/2140 H 4 Gravdal Eivind, Norge Gravdal Eivind, Norge

O

13 Byske Philip

Ole Johan Östre

Jan-Olov Persson

28.0

2/2180 H 4 Sandberg Leif Tommy, Byske Sandberg Leif Tommy, Byske

O

12 Bäcklös Uriel

Wiktor Kylin-Blom

Nicklas Blom

28.6g

1/2180 H 4 Persson Kristin & Blom Nicklas Persson Kristin & Blom Nicklas

O

11 Buska Blyg

Robert Bergh
Örjan Kihlström

Robert Bergh

29.7g

2/2160 H 4 R Bergh Travstall AB, m fl (Carlsson O Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

7 Tekno Viking

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

30.6g

7/2140 H 4 Stall Cojack HB, m fl Karlsson Tommy, Norge

O

3 Järvsö Tord

Ulf Eriksson

Jan-Olov Persson

.g

3/2140 H 4 Mellby Gård AB, Malmö Persson Jan-Olov, Hudiksvall

d

6 Ängsodin

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

.g

6/2140 V 4 Bifirma PE:s Travsport & Bergsdorf M Nyström Jenny & Olsson Daniel

d

10 Månodin A.M.

Jan-Olov Persson

Jan-Olov Persson

.g

1/2160 H 4 Stall Ågården Öberg AnnaMaria, Alfta