Spelkalendern
Romme
Första start 18:25
LOPP
1
18:25
2
18:48
3
19:10
4
19:35
5
19:57
6
20:19
7
20:41
8
21:03
9
21:25
10
21:46
11
22:05
12
22:22

Breddlopp - P21-lopp
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 50.001 - 500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 295.001 kr, 20 m vid 501 poäng.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Faxmar

Susanne Österberg

Susanne Österberg

28.6

2/2140 V 8 Österberg Susanne & Eriksson Ida Eriksson Tage H, Malung

2

11 Klack Nova

Joakim Reiser

Joakim Reiser

27.9

1/2160 S 6 Stall Klacken AB, Järvsö Olsson Jessica & Reiser Joakim

3

1 Nygårds Drivex

Hanna Norring

Johnny Norring

29.2g

1/2140 V 10 Norring Johnny, Valbo Rohlin Marie & Nygårdh Sören

4

9 Inge Ålj

Jonas Florén

Sören Frisk

29.3

9/2140 V 8 Stall Lasshansgården Sjödin Ewa & Örjan

5

4 Klack Soja

Hanna Reiser

Joakim Reiser

29.4

4/2140 S 8 Olsson Jessica & Reiser Joakim Olsson Jessica & Reiser Joakim

6

12 Olsbo Niclas

Tony Eliasson

Tony Eliasson

28.8

2/2160 V 15 Travtränare Tony Eliasson AB, m fl Runfeldt Monica, Heby

7

15 Felix Tabac

Jimmy Dahlman

Urban Kullberg

28.9

5/2160 V 9 Five Riders AB, Heby Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

8

6 Artig R.B.

Liselotte Kihlbom

Liselotte Kihlbom

29.7

6/2140 V 8 Kihlbom Liselotte, Borlänge Arvidsson Marita, Töcksfors

O

5 Sländan

Joakim Eskilsson

Görel Eldståhl-Willén

30.0g

5/2140 S 7 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

O

10 Guli Tiger

Karin Eriksson

Karin Eriksson

30.1

10/2140 V 10 Hans Eriksson Entreprenad AB Andersson F & HB Anderssons Hästar

O

3 Frisli Loke

Billy Svedlund

Angelica Klockar

30.3

3/2140 V 10 Heldt Strandberg Lena, m fl Opheim Tor & Anita, Norge

O

13 Elsas Faks

David Nylander

David Nylander

29.8g

3/2160 V 7 David Nylander AB, Rättvik Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

8 Hallsta Astor

Torsten Blomqvist

Torsten Blomqvist

32.2

8/2140 V 11 Ulleriks HB, Uppsala Jonsson Magnus O, Indal

O

7 Lillsves Ivan

Anders Carlsson

Emma Ollas

33.6g

7/2140 V 10 Ollas Emma & Ernstsson Ida Åberg Britt-Inger & Mårtensson Pär

O

14 Lome Prins

Jan Holmgren

Susanne Holmgren

.

4/2160 V 11 Holmgren Jan, Årsunda Nordli Sven Olaf, Vännäs