Spelkalendern
Romme
Första start 19:00
LOPP
1
18:20
2
18:42
3
19:05
4
19:30
5
19:52
6
20:14
7
20:36
8
20:56
9
21:15
10
21:33
11
21:51
12
22:08

Fördel Ston
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 20.001 - 100.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
1640 m. Tillägg 20 m för hingstar och valacker.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

14 Monster Brage Bo

Oskar Kylin Blom

Johanna Persson

29.3

3/1660 V 4 Persson Johanna, Järvsö Granum Svein Knut, Norge

2

5 Iris(NO)

Jorma Kontio

Roy Håkerud

30.5

5/1640 S 8 Håkerud Anne Line, Norge Håkerud Anne Grethe, Norge

3

4 Frosta

Julia Nilsson

Dan Olsson

31.0

4/1640 S 6 Olsson Dan & Ström Mari Olsson Dan & Ström Mari

4

3 Ayla S.R.

Kaj Widell

Jean Lindberg

31.0

3/1640 S 9 Lindberg Jean, Söderala Siltala Tauno, Sandarne

5

9 Vinnare Vinna

Kajsa Frick

Roger Persson

31.2

9/1640 S 5 Persson Roger, Hudiksvall Andersson Frida, Vännäs

6

7 Titans Hild

Mikaela Sundin

Billy Svedlund

31.3

7/1640 S 6 Sundin Mikaela, Hamrångefjärden Falk Staffan, Vittinge

7

10 Styfs Vilda

Stig Jarle Röste

Stig Jarle Röste

31.5

10/1640 S 3 Järveryd-Styf Marta, Hudiksvall Järveryd-Styf Marta, Hudiksvall

O

12 Trollskärs Bork

Erik Lindegren

Erik Lindegren

30.4

1/1660 V 8 Stall Snatra Industriservice Roland Lindegren AB

O

6 Rind

Jonna Andersson

Gunnel Palmqvist

31.6

6/1640 S 7 Palmqvist Gunnel & Ruth Palmqvist Gunnel, Djurås

O

8 Läckra Lisa

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

31.6

8/1640 S 5 Stallbutiken i Sandviken HB Pålerfält Anders, Sandviken

O

11 Jonases Märtha

Jan-Olov Åberg

Conny Kramme

31.7

11/1640 S 4 Kramme Conny & Annika Kramme Annika & Conny

O

13 Torvald Grimm

Ante Lisell

Tina Lisell

33.8g

2/1660 V 5 Lisell Tina & Ante Andersson Lennart & Alfredsson Henrik

O

2 Järvsö Johanna

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

35.7g

2/1640 S 4 Solbågen Förvaltnings AB, Hudiksvall Persson Jan-Olov, Hudiksvall

O

15 Vippe Tabac

Claes Sjöström

Sven Lindqvist

36.0

4/1660 V 10 Lindqvist Sven, Knivsta Karlsson Gerth-Ove, Östervåla

d

1 Nova Tabac

Claes Eskilsson

Claes Eskilsson

.g

1/1640 S 4 Easy KB, Uppsala Karlsson Gerth-Ove, Östervåla