Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:28
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:03

Prix de La Gelinotte - Stolopp
3-åriga och äldre ston 2.001 - 480.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 160.001 kr
Pris: 40.000-20.000-11.000-7.500-6.400-(5.400)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

11 Ies Elisabet

Carl Johan Jepson

Fredrik Wallin

13.9

7/2160 S 4 IFG Konsult AB, Enköping Edlund Inger, Enköping

2

14 Qeen Roc

Magnus A Djuse

Joakim Elfving

14.4

10/2160 S 4 Qeen Roc HB, Strängnäs Högtorps Gård AB, Stjärnhov

3

6 Love No Pain

Rikard N Skoglund

Katja Melkko

14.4

2/2160 S 4 Fincumet Group Oy & Scuderia Power Oy Scuderia Power Oy & Fincumet Oy

4

7 Orlando

Örjan Kihlström

Fredrik Wallin

14.5

3/2160 S 4 Grönstrand Mertsi, Skutskär Jonsson Tomas, Nossebro

5

15 Krakas

Jan Ove Olsen

Jan Ove Olsen

14.6

11/2160 S 4 TA Maskin i Forsa AB, Forsa Grunditz Magdalena & Staaf Bernt

6

5 Francisfromheaven

Magdalena Ulriks.-Siminski

Magdalena Ulriks.-Siminski

15.0

1/2160 S 7 F:a Stall SimWim (Siminski Magdalena) Ekgren Thommi, Enköping

7

8 Misirlou

Mika Forss

Henrik Larsson

15.0

4/2160 S 7 Ola Elfström AB, Sigtuna Eriksson Ulf, Sandviken

O

10 East Doris

Emilia Leo

Leif Jonsson

15.3

6/2160 S 5 Stall East End HB, Insjön Stall East End HB, Insjön

O

13 Hersey Boko

Torbjörn Jansson

Lisa Maria Orefors

15.3

9/2160 S 6 Orefors Lisa Maria & Lhådös Kakel AB Boko Stables Holland BV, Nederländerna

O

12 Klara Zonett

Jorma Kontio

Henrik Larsson

15.4

8/2160 S 4 Henke Training AB (Larsson H), m fl Wiklund Tomas, Sundsvall

O

9 Raclette

Erik Adielsson

Lars Hallberg

15.5

5/2160 S 7 Hallberg Lars, Söderala Hallberg Lars & Vetr. D Söderberg AB

O

4 Grott Maja

Claes Eskilsson

Lars-Erik Smås

16.3

4/2140 S 7 Lars-Erik Smås AB, Hedemora Smås Lars-Erik, Hedemora

O

2 Dream On

Björn Goop

Sandra Luomala

16.6

2/2140 S 6 Starpony.net Oy, Finland Roine Charlotta, Polen

O

3 Yetsye

Kim Eriksson

Anders Welén

17.3

3/2140 S 6 Welén Anders & Snellman Welén Ewa Welén Ylva, Möklinta

d

1 Mahara Gutha

Johan Svensson

Johan Svensson

.g

1/2140 S 4 Olsson Erland, Falkenberg Olsson Erland, Falkenberg