Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:28
9
17:50
10
18:20
11
18:43
12
19:03

Best Western Gustaf Wasa Hotel - STL Kallblodsdivisionen, Försök 5 i Meeting 2 (Final Romme 28 december)
4-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 200.001 - 1.100.000 kr. Körsvenskrav kat. 1.
2640 m. Tillägg 20 m vid vunna 650.001 kr
Pris: 100.000-50.000-25.000-13.500-8.500-5.500-3.500 (7 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

2 Hugo Bäck

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

25.5

2/2640 V 6 Stall Vi Tre AB, Gävle Bäck Åsa & Magnus

2

3 Valle Hugo(NO)

Örjan Kihlström

Öystein Tjomsland

25.5

3/2640 V 5 Söberg Helge Gunnar, Norge Vallesether Nils Ö, Norge

3

14 Rappnor(NO)

Jorma Kontio

Ole Johan Östre

24.8

10/2660 H 7 Söyseth Lene, Norge Monseth Eidar, Norge

4

4 Nordby Kuling

Olle Alsén

Olle Alsén

25.8

4/2640 V 7 Easy KB, Uppsala Sälid Bodil & Sverdrup Georg W

5

10 Sprett Odin(NO)

Carl Johan Jepson

Kjetil Helgestad

25.5

6/2660 H 10 Johansen Anne-Britt & Arve, Norge Norsk Uppfödare

6

1 Björlifanner

Per Lisell

Per Lisell

26.2g

1/2640 V 7 Stall Gärdsjö Björlia Veterinär og Avlsstasjon,Norge

7

13 Brenne Järven

Rikard N Skoglund

Joakim Elfving

25.6

9/2660 V 10 Åslund Lars, m fl Brenne Vidar A, Norge

O

15 Demex

Wiktor Kylin-Blom

Jan-Olov Persson

25.7

11/2660 H 7 Stall Storskogen Persson Per-Gunnar, Järvsö

O

12 U.R.Faxe

Erik Adielsson

Öystein Tjomsland

25.9

8/2660 H 7 Bergsåker Open Trotters KB, Sundsvall Ryen Tor Helge, Norge

O

8 Vertigo Knekten

Tomas Pettersson

Marit Beckström

26.0

4/2660 V 8 Beckström Marit & Glantz Esbjörn Steine Håkon B, Norge

O

6 Bonaldo

Magnus A Djuse

Anders Hafstad

28.0g

2/2660 V 7 Stall Hafstad HB, Brunflo Hafstad Margareta, Brunflo

O

9 Faks Nils

Mika Forss

Jan Ove Olsen

29.4g

5/2660 V 12 Stall Petit Nyberg Göran, Torpshammar

d

5 Gott Klirr

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

.g

1/2660 H 5 Kuril AB & Ake Svanstedt Inc Gottås Matts, Tandsbyn

d

7 Tangen Elvira(NO)

Björn Goop

Öystein Tjomsland

.g

3/2660 S 7 Nilsen Jörn Gunnar, Norge Nilsen Jörn Gunnar, Norge

Struken

11 Mjölner Spik(NO)

Jan Roar Mjölneröd

Anders H Onshuus

.

7/2660 H 8 Onshuus Anders m fl, Norge Mjölneröd Jan Roar, Norge