Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02

Svensk Travsports Kallblodsserie - Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

13 Nårje(NO)

Björn Steinseth

Björn Steinseth

26.9a

13/2140 H 6 Hoelsveen Kjell Olav, Norge Schjelderup Stein, Norge

2

8 Röjar Ralf

Morgan Ivarsson

Urban Bergkvist

28.0a

8/2140 V 7 Stall Kinake HB, Lakene Stall Kinake HB, Lakene

3

10 Viking Gel

Oskar J Andersson

Gunnar Lassis

28.8a

10/2140 V 5 Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

4

14 Sikvelands Stjerna

Jan-Olov Åberg

Jan-Olov Åberg

29.4a

14/2140 S 8 Easy KB, Uppsala Sikveland Norodd, Norge

5

4 Nebbenes Solan

Wiktor Kylin-Blom

Nicklas Blom

29.7ag

4/2140 H 4 Blom Nicklas, Tierp Nebbenes Jan Helge, Norge

6

2 Alwinn W.J.

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

29.7a

2/2140 V 5 Stall J U P HB, m fl (Wilhelmsson R) Johansson Madelene&Wilhelmsson Robert

7

1 Gärdsjö Milla

Elin Lisell

Per Lisell

29.8ag

1/2140 S 5 Stall Gärdsjö Lisell Per & Chatarina

8

15 Bessa A.C.

Anna Nordlund

Anna Nordlund

29.9ag

15/2140 S 5 Nordlund Anna & Skoog Dennis Rosengren Carina & Anders

O

12 Sländan

Joakim Eskilsson

Görel Eldståhl-Willén

29.9ag

12/2140 S 7 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

O

3 Eld Lotus

Frida Staaff

Sophie Staaf

30.1ag

3/2140 V 9 Staaf Sophie, Fagersta Nilsson Anders, Matfors

O

11 Eldborken(NO)

Mikael J Andersson

Tom Forkerud

30.6a

11/2140 V 4 Forkerud Tom, Norge Bäwerholm Lennart, Norge

O

9 Essis Lille Lukas

Oskar Kylin Blom

Erik Persson

30.8a

9/2140 V 9 Persson Erik, Edsbyn Nilsson Annika, Lekeryd

O

7 Björnli Ada

Ronny Israelsson

Glenn Nilsson

30.8a

7/2140 S 7 Nilsson Glenn, Dala-Järna Sätersmoen Rolf & Mary

d

6 Robbelix

Kajsa Frick

Bert Svensson

.ag

6/2140 V 8 Stall Elros HB, Hagfors Stall Elros HB, Hagfors

Struken

5 Månskens Pärla

Jorma Kontio

Joel Wennström

.a

5/2140 S 8 Wennström Joel & Eriksson Marie Bergman Marie, Hemmingsmark