Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46
9
15:05

Banförhållande: Lätt bana

Delningspropp
3-åriga och äldre 2.001 - 600.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 Bunch of Budgies

Torbjörn Jansson

Pasi Aikio

14.4a

8/2140 V 4 Lerstenen Förvaltning AB, m fl Menhammar Stuteri AB, Ekerö

2

5 Pacific Kingdom

Merete Larsen

Merete Larsen

14.5a

5/2140 V 8 Larsen Merete, Gunnarskog Larsen Merete, Gunnarskog

3

3 Conrad Launcher

John Byström

John Byström

14.6a

3/2140 V 5 Launcher AB, Stockholm Launcher AB, Stockholm

4

10 Alesso

Ulf Ohlsson

Svante Båth

15.0a

10/2140 V 4 Stall Disco Fever Balder Carina & Larsson Jan R

5

2 Jack and Ginger

Hans G Eriksson

William Eriksson

15.1a

2/2140 V 5 Team Eriksson Trotting AB, Avesta Eriksson Hans G, Avesta

6

6 Bribes

Jorma Kontio

Juhani Partanen

15.2a

6/2140 V 4 Hammab AB, Örebro Menhammar Stuteri AB, Ekerö

O

1 Gentleman Sisu

Oskar J Andersson

Linn Hellström

16.0a

1/2140 V 4 Hellström Ulf,Tina & Linn, Ollas Britt Sisyfos Breeders AB, Sigtuna

O

4 Wolverine

Jerry Strömstedt

Tony Strömstedt

16.4a

4/2140 V 4 Strömstedt Jerry & Tony Strömstedt Jerry & Tony

O

11 Miramaris Futura

Stefan Erlandsson

Stefan Erlandsson

18.7a

11/2140 S 6 Eltito AB, m fl Stall Futura KB, Forsmoo M & B

O

9 Drake Josselyn

Camilla Hanell

Camilla Hanell

19.8ag

9/2140 V 7 Gasen i Botten i Stockholm AB S.C.E.A. Ecurie Bernard Yvan,Frankrike

d

12 Loveitis

Wilma Wallberg

Susanne Holmgren

.ag

12/2140 S 9 Holmgren Cecilia, Årsunda Åkersten Carolina, Hedesunda

Struken

7 Uto Broline

Mats E Djuse

Jessica Simpsson

.a

7/2140 V 4 Lundin Daniel, m fl Broline International AB, Svenljunga