Spelkalendern
Romme
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24
10
21:43
11
22:02

Dalatravets Montéserie avd 10 (av 12) - Montélopp
4-åriga och äldre 80.001 - 1.500.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Monté. Tillägg 20 m vid vunna 500.001 kr
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-(5.000)-(1.500) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Jumpinjackofjoy

Jenny A Björk

Liselotte Nordkvist

15.4

1/2140 V 9 Nordkvist Liselotte & Magnus Sixtensson Roger, Gyttorp

2

10 Vidivici C.C.

Tova Bengtsson

Mattias Djuse

14.7

1/2160 V 7 Stall Kompact HB, m fl Carlberg Carin, Morgongåva

3

6 Mio Flash

Ann-Charlotte Arnesson

Claes Eskilsson

15.5

6/2140 V 6 Arnesson Ann-Charlotte & Haglund Björn Arnesson Ann-Charlotte, Ljusdal

4

13 Radagast

Emilia Leo

Fredrik Tengstad

15.0

4/2160 V 7 Gubb-Dan HB, Dala-Husby Gubb-Dan HB, Dala-Husby

5

7 Naughty Boy

Sofia Adolfsson

Jessica Simpsson

15.8

7/2140 V 8 Easy KB, Uppsala Svensson Ralph, Skivarp

6

9 Digital Promise

Anna Erixon

Malin Bergström

15.8

9/2140 S 6 Bergström Malin, m fl Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

7

14 Roadscanner

Mikaela Almgren

Mikaela Almgren

15.1

5/2160 V 11 Almgren Mikaela, Borlänge Travecon HB, Borlänge

O

15 Anaheim Kemp(FI)

Jonathan Carre

Mika Haapakangas

15.2

6/2160 V 9 Scuderia Achillea Kemppi Kimmo, Finland

O

3 Perfect Beauty

Madelen Berås

Lisbeth Gunnars

15.9

3/2140 S 7 Gunnars Lisbeth & Tångring Emma F.Vesterberg AB, Rånäs

O

2 Milton Sigel

Nina Rosén

Mats Swartling

16.1

2/2140 V 10 Swartling Carin, Runhällen Treutiger Paul & Landborg Gunnar

O

8 Volcan d'Inverne

Linnéa Alsén

Bo Jernkvist

16.8

8/2140 V 7 Jernkvist Anders, Berit & Andreas Bard Alexander & Bermsjö Ulrich

O

4 Quantum Blues

Kevin Gondet
Julia Smedman

Anna Nordlund

17.7

4/2140 V 9 Nordlund Anna, Hällefors Teton Stables AB, Götene

O

5 Isn't it Ironic

Ida Sandström

Malin Connysson

18.0g

5/2140 V 10 Connysson Malin & Björngard Robert Connysson Malin, Staffan,Sofie & Cajsa

O

11 Kattens Chamsin

Alice Molin

Tomas Rosén

17.4

2/2160 V 10 Rosén Tomas, Tierp Rosén Tomas, Tierp

d

12 Total Darkness

Angelica Klockar

Veronica Sundberg

.g

3/2160 V 8 Dalecarlia Stables Menhammar Stuteri AB, Ekerö