Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Svensk Travsports Kallblodsserie - Stolopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga ston 100.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

8 S.S.Hjördis

Ulf Ohlsson

Jan-Olov Persson

28.5a

8/2140 S 7 Olsson Kenneth & Fastesson Marianne Sundström Selma & Stefan

2

12 Rigel Anne

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson

28.7a

12/2140 S 7 Olofsson Sören, Borlänge Moberg Öyvind, Norge

3

3 Månskens Pärla

Jorma Kontio

Joel Wennström

29.2a

3/2140 S 8 Wennström Joel & Eriksson Marie Bergman Marie, Hemmingsmark

4

6 Förtrollad

Emilia Leo

Cathrine Bergkvist

29.3a

6/2140 S 9 Bergkvist Cathrine, Bollstabruk Larsson Torgny, Malmköping

5

5 Reime Blesa

Anders Högberg

Anders Högberg

29.3a

5/2140 S 6 Högberg Anders, Luxemburg Reime Bakkevold Ove, Norge

6

10 Inga Ålj

Rikard N Skoglund

Annelie Lagergren

29.4a

10/2140 S 8 Sjödin Ewa & Örjan Sjödin Ewa, Näsåker

7

11 Kalltekla

Mats E Djuse

Jan-Olov Persson

29.5a

11/2140 S 5 Tilp Christina & Jonas Ås AB Mårtensson Greger, Järpen

8

9 Färsta Vilma

Jimmy Jonsson

Öystein Tjomsland

29.5a

9/2140 S 5 Stall Mareld HB, Sundsvall Haglund Camilla, Sundsvall

O

7 Hulte Annika

Oskar Kylin Blom

Leif Jonsson

29.6ag

7/2140 S 5 Stall Hulte KB, Bergsjö Jonsson Leif, Bergsjö

O

1 Lysjö Wilma

Kristina Larsson

Kristina Larsson

29.6ag

1/2140 S 7 Stall Lysjö KB, Rottneros Larsson Kristina, Rottneros

O

13 Sländan

Joakim Eskilsson

Görel Eldståhl-Willén

29.7a

13/2140 S 7 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

O

14 Sotana

Robert Wilhelmsson

Robert Wilhelmsson

30.0a

14/2140 S 7 Högberg Anders, Luxemburg Gudmestad Magnus & Ranveig, Norge

O

2 Pårs Philippa

Pernilla Vidner

Pernilla Vidner

31.0ag

2/2140 S 7 Vidner Pernilla & Björn Granum Svein Knut, Norge

O

4 Rutbo Balderina

Anders K Karlsson

Anders K Karlsson

31.5ag

4/2140 S 12 Karlsson Anders, Lindqvist J, M & E Karlsson Anders K, Säter

O

15 Texida

Ida Eriksson

Ida Eriksson

.a

15/2140 S 6 Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung