Spelkalendern
Romme
Första start 18:30
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:40
5
20:01
6
20:22
7
20:43
8
21:02

P21-lopp - Spårtrappa
3-åriga och äldre 45.001 - 220.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

1 Fläsk Ken

Emilia Leo

Camilla Svahn

16.0a

1/2140 V 4 Svahn Camilla, Sala Svahn Camilla, Sala

2

5 Titan Journey

Kaj Widell

Marko Korpi

16.3a

5/2140 V 6 Journey Hästar AB, Enköping Taipale Heikki, Finland

3

11 Nebbiolo

Elina Rodionovskaya

Elina Rodionovskaya

16.3a

11/2140 V 7 Rodionovskaya Elina, Borlänge Rodionovskaya Elina, Borlänge

4

10 Let's Go Tooma

Richard L Jansson

Andreas Oscarsson

16.4a

10/2140 V 5 Jansson Maria & Oscarsson Andreas Oxalis AB, Bromma

5

2 Digital Book

Daniel Redén

Paula Ahlström

16.6ag

2/2140 V 5 PopNPaula AB & Narkissos P Skoglund AB Stefan T.Z. Melander HB, Enköping

6

15 Bourbon Rain

Simon Persson

Inga-Lill Andersson

17.0a

15/2140 V 7 Stall Airline Lind-Holm Thomas, Danmark

7

7 Quantum Godspeed

Ida Sandström

Helena Grejs

17.1a

7/2140 V 11 Grejs Helena & Lundgren Per Teton Stables AB, Götene

8

4 Livingchic

Rebecca Persson

Rebecca Persson

17.1a

4/2140 S 5 Persson Rebecca, Borlänge Galin Jimmy, Almunge

O

3 Believeinmiracles

Tomas Pettersson

Tommy Eriksson

17.2ag

3/2140 S 5 Eriksson Alexandra & Leif,Persson Theo Enberg Tomas & Rebecca

O

8 Miss Lovelace

Linda Artursson

Christian Hansen

17.5ag

8/2140 S 6 Witasp Erika & Jonsson Susanne Witasp Erika, Jonsson S & Eriksson C

O

13 Rally Frans

Kajsa Frick

Johan Sandström

17.6a

13/2140 V 6 Sandström Johan & Hessman Tobias Tesch Power KB, Bro

O

14 Yello Karsk

Claes Eskilsson

Catharina Fagrell

18.7a

14/2140 S 9 Fagrell Catharina, Dala-Järna Johansson Sylve, Nykvarn

O

6 King of Fillejack

Marcus Lilius

Lovisa Gunnarsson

19.2a

6/2140 V 7 Gunnarsson Lovisa & Hjälte Emil Bergh Hans, Söråker

O

9 Force Arriba

Veli Juhani Joukainen

Veli Juhani Joukainen

21.2a

9/2140 V 10 Standoor Systems AB, Torshälla Viinanen Pentti, Sundbyberg

Struken

12 Yvaine Gene

Lina Lekander

Katrin K Frick

.a

12/2140 S 8 Karlsson Christer,Wilma&NissasAngelica Berg Roland & Martin