Spelkalendern
Romme
Första start 17:45
LOPP
1
18:30
2
18:53
3
19:15
4
19:38
5
20:00
6
20:22
7
20:44
8
21:05
9
21:24
10
21:43
11
22:01

Breddlopp
3-åriga och äldre med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2. Körsvenner med högst 150 sulkylopp under 2019.
2140 m. Autostart. 12 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,12. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-2.000-2.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

7 Torte Lini

Kevin Svedlund

Kevin Svedlund

16.5a

7/2140 V 5 Svedlund Kevin, Hamrångefjärden Bjärbom Linda, Norrköping

2

11 Nonstop All Over

Hans G Eriksson

William Eriksson

16.6a

11/2140 V 7 Team Eriksson Trotting AB, Avesta Fahllund Bengt, Västra Näshulta

3

8 Crazy Cat Lady

Tomas Rosén

Tomas Rosén

16.9a

8/2140 S 4 Rosén Tomas, Tierp M Lundqvist Fastighetsservice AB,Väddö

4

2 Kutafort

Kenneth Gorski

Kjell Schött

17.0ag

2/2140 V 5 Skött Kjell, Stockholm Skött Kjell, Stockholm

5

4 Hugo Gräsö

Göran Edlund

Göran Edlund

17.3a

4/2140 V 7 Edlund Göran, Alunda Larson Christer, Uppsala

6

9 Zola Boy

Ida Eriksson

Ida Eriksson

17.4a

9/2140 V 5 Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung

7

1 Miracle of Love

Mikael B Johansson

Mikael B Johansson

17.6a

1/2140 S 7 Johansson Mikael B, m fl Johansson Mikael B., Grängesberg

8

6 Mega Hit A.C.

Jonna Andersson

Yvonne Lundgren

17.7a

6/2140 S 9 Lundgren Yvonne, Stora Skedvi Karlsson Ann-Mari, Harbo

O

10 Xander Cake

Jerry Strömstedt

Björn Karlsson

18.1a

10/2140 V 7 Karlsson Björn & Inger Håkansson Eva & Kent

d

5 Gamma Light

Emma Lindkvist

Håkan Danielsson

.ag

5/2140 V 9 Hedlund Marita, Hedemora Bylund Ove & Per-Erik

d

3 O Helga Natt

Stefan Erlandsson

Carina Wesslén

.ag

3/2140 S 7 Wesslén Carina, Tierp Kullabo Anders, Laholm

Struken

12 Qixi Roc

Tommy Eriksson

Tommy Eriksson

.a

12/2140 S 4 Iwes HB, Borlänge Högtorps Gård AB, Stjärnhov