Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

Svensk Travsports Kallblodsserie - Spårtrappa
3-åriga och äldre svenska och norska kallblodiga 100.001 - 225.000 kr. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Autostart. 15 startande. Spår efter startsumma där häst med lägst startprissumma får spår 1 osv, enligt följande ordning spår 1,2,3,4,5,6,9,10,7,11,8,13,12,14,15. Spårförbehåll ej tillåtet.
Pris: 30.000-15.000-10.000-6.800-5.900-5.000-1.500-1.500 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

3 Slotts Kvikken

Claes Eskilsson

Anette Nilsson

28.9a

3/2140 V 6 Nilsson Pär-Eric, A & A, Larsson P Larsson Kenneth & Sundberg Iselin

2

9 Nebbenes Solan

Oskar Kylin Blom

Nicklas Blom

28.9a

9/2140 H 4 Blom Nicklas, Tierp Nebbenes Jan Helge, Norge

3

10 Eldar

Torbjörn Jansson

Veronica Lundström

28.9ag

10/2140 V 4 Peter Eriksson Andelar AB, Hedesunda Ekebjörk Elisabet, Ramvik

4

4 Nordsjö Vinni(NO)

Ulf Ohlsson

Öystein Tjomsland

29.0a

4/2140 S 4 Bergsåker Open Trotters KB, Sundsvall Erga Rune & Wiig Johannes

5

12 Jokke Ålj

Carl Johan Jepson

Jerry Nilsson

29.0a

12/2140 V 6 Stall Färje Sjödin Ewa, Näsåker

6

8 Klack Silver

Mats E Djuse

Joakim Reiser

29.3a

8/2140 V 5 Stall Klacken AB, m fl Olsson Jessica & Reiser Joakim

7

11 Viking Gel

Jenny A Björk

Gunnar Lassis

29.3a

11/2140 V 5 Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

8

6 Xenon Gel

Leif Witasp

Leif Witasp

29.4a

6/2140 V 4 Stall LappMasen Lassis Gunnar & Axelsson Elisabeth

O

14 Åsrud Teddy(NO)

Torsten Blomqvist

Torsten Blomqvist

29.5a

14/2140 H 5 Ulleriks HB, Uppsala Johansen Tor Örjan, Norge

O

13 Sländan

Joakim Eskilsson

Görel Eldståhl-Willén

29.7a

13/2140 S 7 Eldståhl-Willén Görel & Willén Sven Larsson Tonye & Erika

O

1 Ersa Victor

Jorma Kontio

Camilla Algotsson

29.9a

1/2140 V 10 Algotsson Rolf & Camilla Algotsson Rolf, Lima

O

15 Texida

Ida Eriksson

Ida Eriksson

30.0a

15/2140 S 6 Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung

O

2 Pårs Philippa

Pernilla Vidner

Pernilla Vidner

30.1a

2/2140 S 7 Vidner Pernilla & Björn Granum Svein Knut, Norge

d

5 Adam Viking

Kajsa Frick

Kajsa Frick

.ag

5/2140 V 11 Firma Stall M.M Persson Tage & Sonny

d

7 Läckra Lennart

Madelene Johansson

Robert Wilhelmsson

.ag

7/2140 V 6 Johansson Madelene, Gävle Pålerfält Anders, Sandviken