Spelkalendern
Romme
Första start 12:20
LOPP
1
12:20
2
12:42
3
13:04
4
13:26
5
13:47
6
14:07
7
14:27
8
14:46

P21-lopp
3-åriga och äldre högst 255.000 kr med högst 500 poäng. Körsvenskrav kat. 2.
2140 m. Tillägg 20 m vid vunna 85.001 kr
Pris: 10.000-5.000-3.500-2.500-2.100-2.000-(2.000)-(2.000) kr.

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

5 Ohio U.B.

Rikard N Skoglund

Erik Holm

15.7

1/2160 H 5 Stall Ilsbo HB Stall Ilsbo HB

2

6 Ninepoints Yankee

Jörgen Westholm

Jörgen Westholm

15.8

2/2160 V 5 Johansson Bengt & Westholm Jörgen Westholm Jörgen, Sala

3

3 Honey Journey

Janne Soronen

Katja Melkko

17.0

3/2140 S 3 Tuula Pursiainen OY, Finland Tuotantoyhtiö Mediatalli Oy, Finland

4

12 Believeinme

Hans G Eriksson

William Eriksson

16.4

8/2160 S 9 Eriksson Veronica, Avesta Eriksson Veronica, Avesta

5

13 Skinny Dipping

Kenneth Gorski

Linnea Brattström

16.4

9/2160 S 6 Eriksson K, Brattström K & L Soelberg Madsen Sune, Skåne-Tranås

6

8 Valerie Strix

Emilia Leo

Bengt-Erik Olsson

16.5

4/2160 S 6 Toben HB (Olsson B-E) & Benn Göran L&M Uggla Holding AB, Wahl Eva

7

14 Nebbiolo

Elina Rodionovskaya

Elina Rodionovskaya

16.6

10/2160 V 7 Rodionovskaya Elina, Borlänge Rodionovskaya Elina, Borlänge

8

2 Zola Boy

Ida Eriksson

Ida Eriksson

17.4

2/2140 V 5 Eriksson Ida, Malung Eriksson Tage H, Malung

O

11 Valzer Jet

Olle Alsén

Olle Alsén

17.3

7/2160 V 6 Tierps Cement AB Az. Agr. Toniatti Giacometti, Italien

O

7 Vidar Palema

Angelica Klockar

Angelica Klockar

17.7

3/2160 V 7 Klockar Angelica, Smedjebacken Bender Karl-Erik, Kvänum

O

9 Candy Prince

Magnus A Djuse
Kajsa Frick

Monica Andersson

18.1

5/2160 V 11 Andersson Monica, Forshaga Andersson Monica, Forshaga

O

1 Denzel

William Eriksson

William Eriksson

19.0g

1/2140 V 4 L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg L Brolin Läkartjänst AB, Sundbyberg

O

4 Twigs Grace

Hans R Strömberg

Hans R Strömberg

.g

4/2140 S 4 Strömberg Hans R, m fl Skantz Eva & Bodeby Christer

d

10 Bellona

Jennifer Persson

Clas Göran Andersson

.g

6/2160 S 4 Andersson Anita, Grillby Lindén Gerhard, Broddetorp

d

15 Ibby Jean Boko

Jorma Kontio
Kaj Widell

Kristin Andersson

.g

11/2160 S 5 Andersson Kristin, m fl Boko Stables Holland BV, Nederländerna