Spelkalendern
Romme
Första start 14:45
LOPP
1
14:45
2
15:08
3
15:31
4
15:53
5
16:20
6
16:42
7
17:05
8
17:27
9
17:50
10
18:20
11
18:42
12
19:02

Best Western Gustaf Wasa Hotel - Svensk Travsports Unghästserie - Treåringslopp
3-åriga svenska högst 50.000 kr. Körsvenskrav kat. 2. Ej häst med begränsade rättigheter.
2140 m. Autostart. 12 startande.
Pris: 40.000-20.000-15.000-10.500-7.000-5.500-5.000-5.000 (8 priser)

PLAC. HÄST/KUSK TRÄNARE TID SPÅR/DIST KÖN ÅLDER ÄGARE UPPFÖDARE

1

6 My Andovra

Leif Witasp

Katrin K Frick

16.2a

6/2140 S 3 Eriksson Carina & Sven Eriksson Carina & Sven

2

5 Camille Frontline

Ola Åsebö

Ola Åsebö

16.2a

5/2140 S 3 Bjärme Gård AB, Kovland HB Nordimport Holmqvist & Rehnvall

3

11 Victory Dreams

Fredrik Linder

Fredrik Linder

16.4a

11/2140 S 3 Victory Racing Stable Pellpac AB, Torekov

4

4 Miss Milla

Magnus S Karlsson

Juhani Partanen

16.5a

4/2140 S 3 Englund Per, Partanen J & Zyzek G Englund Per, Partanen J & Zyzek G

5

3 Wilma Vici

Claes Eskilsson

Therese Träff Havi

16.5a

3/2140 S 3 Träff Havi Therese & Havi Jari Träff Havi Therese, m fl

6

9 Ess Joculus

Oskar Kylin Blom

Oskar Kylin Blom

16.5a

9/2140 H 3 AB Funktioner på Gotland, m fl Stenfors Susanne & Johansson Kent

7

10 Captain P.R.

Elias Strandberg

Johanna K Karlsson

17.0a

10/2140 V 3 Property & Racing Invest AB, Finland Wahlgren Roger

8

12 Faithhopeandglory

Örjan Kihlström

Stefan Arvidsson

17.2a

12/2140 S 3 Rewelj Lars Göran & Tomas Rewelj AB Salminen Arto & Westerlund Sophie

O

1 Muscle Crown

André Eklundh

André Eklundh

21.3ag

1/2140 V 3 Stall André Eklundh AB, Nossebro Blom Göran, Östervåla

O

7 Cobra One

Felicia Jansson

Anette S Jansson

23.6ag

7/2140 S 3 Jansson Anette S & Amrén Stig Amrén Stig, Flen

d

8 Global Billboard

Magnus Jakobsson

Magnus Jakobsson

.ag

8/2140 H 3 Big Top Racing AB, Strängnäs Global Farm AB, Nacka Strand

d

2 Bridge Commander

Ulf Ohlsson

Reijo Liljendahl

.ag

2/2140 H 3 ML Stable Oy, Finland Bro Byggnads AB, Stockholm